Haláli hullák

Haláli hullák

Dead Like Me

George Lass a diploma kézhezvételét követően a Happy Time-nál helyezkedik el - aktakukacként. Első munkanapján azonban baleset éri (lezuhant WC-ülőke az űrből fejen találja) és meghal. Lelke a kaszásokhoz kerül; a jövőben az ő 'munkaköre' is ez lesz: lelkeket kell begyűjtenie haláluk pillanatában.

(erare)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2008.03.03.

1. évad (2003) - 14 epizód
2. évad (2004) - 15 epizód
Rebecca Gayheart
Will Ferrell

2022.02.21 msfini

Fekete humor drámával, változó minőséggel

A filmnek semmi köze a 2004-es Haláli hullák hajnala (Shaun of the Dead) filmhez, csak a magyar forgalmazó gondolta, hogy így könnyebben eladható. Sok vicces jelenet és fekete humor van a sorozatban, mégis inkább drámának gondolnám. Az első néhány részt még Bryan Fuller készítette, de aztán hamar kiszállt a sorozatból. Emiatt az eleje szerintem jobb, és később romlik a minőség, bár a későbbiekben is van pár jó epizód. Alapvetően epizodikus jellegű a sorozat, de azért van néhány fontos szál, ami legalább olyan fontos: a főszereplő (George) hogyan boldogul az új életével, és a családja hogyan dolgozza fel elvesztését. Azért érdekes, mert éppen egy felnőttlét küszöbén lévő lány a főszereplő, aki otthagyta az egyetemet, és nem tudja, mihez kezdjen magával. Hirtelen csak magára számíthat, munkát és szállást kell keresnie. Nekem az alapötlet nagyon bejött, de a 2. évad alatt nem sikerült kihozni belőle a maximumot. George anyja néha nagyon kínos volt, viszont a kishúgától a falra lehet mászni. A párbeszédek viszont nagyon jól működnek, és a dráma is kiváló sok epizódban (pl. meleg pár együtt hal meg, kislány halála). Egy esélyt azért érdemes neki adni. :)

2016.09.29 doktorfaust

Legnagyobb előnye ennek a sorozatnak az eredetisége. Nem annyira vicces, de nem is próbál erőltetetten az lenni. Inkább olyan emberi. Vagy inkább haláli :P

2015.07.29 duhaj

Kicsit elnyújtott történet egy halott lány életéről, ami főleg a szomorkásan vicces hangulatával fogott meg.

2018.10.30 emiel

A főszereplő csaj nem nagyon jött be, de attól még egy jó sorozat. Kellemesen pihentető fekete humor :)

A főszereplő, George (Ellen Muth) halála után lelkeket gyűjt be a sorozatban, tehát a sorozatban az 1. epizódtól halott. A színésznő játszott a Hannibal c. sorozatban is, ahol egy olyan gyilkost alakított, aki mentális problémája miatt azt gondolja magáról, hogy már meghalt.Szerző: msfini

Habár a sorozat Seattle-ben játszódik, a filmet Vancouverben, Kanadában forgatták. Szerző: rbernadett

A pilotot egy hónap alatt forgatták le, míg az összes többi részt darabonként csak egy hétig. Szerző: rbernadett