Katonadolog

Dog

A film összbevétele 75 699 197 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 180 237 163 forintot termelt. A hazai mozik összesen 105 398 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor Lulu követi a tolvaj szagát, aki ellopta a holmijukat, felugrik egy igazi hot dog árus ablakához. Ezt a helyet 2022 márciusában bontották le.Szerző: Thibo84

Channing egyáltalán nem használja a biztonsági övet, amikor a broncóját vezeti.Szerző: Thibo84

Míg a kapun Fort Lewis áll, mögötte van egy másik tábla, amelyen az áll, hogy Joint Base Lewis-McChord. A Fort Lewis és a McChord légibázis 2010-ben megalakította a Lewis-McChord közös bázist.Szerző: Thibo84

A filmet eredetileg 2021. február 12-én mutatta volna be az Egyesült Államokban a Metro-Goldwyn-Mayer, de a COVID-19 világjárvány miatt júliusra tolták. Később kiderült, hogy a dátum július 16-a, majd ismét kitolták 2022. február 18-ra. A filmet 2022. március 11-én, pénteken mutatták be.Szerző: Thibo84

A filmben leginkább szereplő kutya Britta, aki most a kiképzőjével él a montanai Hamiltonban. Britta szerepel a film 80%-ában.Szerző: Thibo84

Valójában három különböző kutya játszott Lulut. A nevük: Britta, Lana 5 és Zuza, és bár hasonlítanak a német juhászkutyákra, valójában belga malinois fajta, amely kiválóan alkalmas rendőri vagy katonai munkára. A produkciós csapat egy amszterdami kennelből szerezte be őket, amely kutyákat képez katonai szolgálatra.Szerző: Thibo84

Amikor kitört a világjárvány, és a gyártást kilenc hónapra leállították, Tatumnak és a kiképzőknek elegendő ideje volt minden kutyával dolgozni, hogy felkészítsék őket a filmre. Az eredmény egy erőteljes kötődési élmény volt, és három kiképző úgy döntött, hogy örökbe fogadja azokat a kutyákat, akikkel együtt dolgoztak.Szerző: Thibo84

Lulu nevét Channing Tatum saját kutyájától kölcsönözte, aki 2018-ban pusztult el.Szerző: Artemisia

Channing Tatum kutyája 2018-ban pusztult el, a színész elvitte az állatot a tengerpartra, ez az út pedig arra inspirálta őt, hogy a Katonadolog műfaja road movie legyen. Szerző: csd

A rendező elmondása szerint a filmhez hatalmas inspirációt nyújtott a War Dog: A Soldier's Best Friend című produkció, amelyen korábban dolgozott.Szerző: csd

A Katonadolog forgatása 2020 szeptembere és novembere között történt, Kalifornia, Oregon és Washington államokban.Szerző: csd

Reid Carolin első filmes rendezése.Szerző: csd

Channing Tatum első filmes rendezése.Szerző: csd