Katonadolog

Harper

Reid Carolin
Luke Forbes
Channing Tatum

Briggs és egyetlen társa, Lulu, a belga malinois még időben elérik egykori bajtársuk temetését, amely a Csendes-óceán partján kerül megrendezésre. Az egyiküknek azonban csupán egy hét van hátra életéből, míg a másik továbbra is úgy éli a mindennapokat, mintha az lenne az utolsó napnyugta, amit… Több

Forgatókönyvíró: Reid Carolin, Brett Rodriguez
Premier (HU): 2022.02.24. | Telekom TVGO (2022.07.01.)

2023.09.26 Critic

Kutyás film poénokkal

Reid Carolin és Channing Tatum rendezése, a Katonadolog (Dog) egy lelkileg megsérült belga juhászkutyus és egy ugyancsak front-sérülést szenvedett katona, Briggs (Channing Tatum) furcsa kapcsolatáról szól. Mindketten (kutya és ember) az amerikai haderő ranger alakulatainál szolgálnak, de a a kutyus elveszti gazdáját, egy bevetésen olyan mentális károsodást szenved, hogy a hadsereg az elaltatásáról határoz. Briggs feladata a kutya elszállítása a likvidálás helyszínére. Csakhogy a közös utazás kalandokkal lesz tele, melyek során összebarátkoznak, és Briggs már nem akarja végrehajtani a parancsot. Pedig a jövője múlik ezen, mert századosa beígéri neki: ha sikeresen leszállítja a kutyát, akkor sérülései dacára elintézi újbóli frontszolgálatát. Nagy tehát a dilemma a férfi lelkében. A Katonadolog nem az évszázad filmje, de jól lehet szórakozni rajta. Van benne humor, kaland, izgalom, és igazából a legvégéig nem tudjuk, hogyan végződik az egész a főszereplők számára. Nekem tetszett, erős 75-80%-ra értékelem.

2022.02.25 Lubi

a nap véleménye

Kutyaterápia káros maszkulinitásra

Az elsőfilmes rendezőpáros Reid Carolin és Channing Tatum többször is dolgozott már együtt más minőségben korábban. Carolin írta a nagysikerű Magic Mike filmeket és producerként dolgozott többek között olyan produkciókban, mint Az elnök végveszélyben... Teljes kritika

2022.03.20 Coyote

Kutyadolog

Kellenek az ilyen kis bugyutaságok, ha szórakoztatóak és eredetiek tudnak lenni. Márpedig a Katonadolog Reid Carolin és Channing Tatum rendezésében épp ilyen mozi. Valahogy hiteles az egész, és élvezetesek a kutyás jelenetek is. Channing Tatum kiérdemelt már egy ilyen kis "cukiságot", hogy megtolja népszerűségét a családi filmek rajongóinál is. Mondjuk én nem tartozom ide, mégis bejött valahogy ez a film, valószínűle azért is, mert nagy kutyabarát vagyok, és a németjuhászok, belgajuhászok nagy kedvenceim. Értékelésem a Katonadologra erős 70%.

2022.10.22 Zsolt Szabó

Ember-kutya kapcsolat rögös útja

Chaning Tatum első rendezése éppen egy ilyen szívhez szóló alkotás lett, mint a Katonadolog. Sajnos én másra számítottam, mint amit a film adott számomra, persze, azért a végén pár könnyet én is elmorzsoltam, hatott a film rám is, de ahogy a film elért a végéhez, addig elég rögös út vezetett el hozzá, és úgy éreztem az egész film történet mesélése totál összevissza volt. Egyik helyszínről ugráltunk a másikra és a film is ezt tükrözte. Ezért is vagyok úgy vele, hogy 6/10-et ért számomra. Láttam már ennél sokkal jobba ember-állat kapcsolatos filmeket.

2022.02.26 Klauka89

Elsőként leszögezném, imádom Tatumot, DE! Ez a film nem ér többet kettesnél. Elvittem a barátaimat moziba tegnap a Mafab-jegyek támogatásával, nagyon köszönjük! :) De nagyon megbántuk, hogy az utolsó pillanatban meggondoltuk magunkat, és erre a filmr... Több

A film összbevétele 75 699 197 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 180 237 163 forintot termelt. A hazai mozik összesen 105 398 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor Lulu követi a tolvaj szagát, aki ellopta a holmijukat, felugrik egy igazi hot dog árus ablakához. Ezt a helyet 2022 márciusában bontották le.Szerző: Thibo84

Channing egyáltalán nem használja a biztonsági övet, amikor a broncóját vezeti.Szerző: Thibo84

Míg a kapun Fort Lewis áll, mögötte van egy másik tábla, amelyen az áll, hogy Joint Base Lewis-McChord. A Fort Lewis és a McChord légibázis 2010-ben megalakította a Lewis-McChord közös bázist.Szerző: Thibo84

A filmet eredetileg 2021. február 12-én mutatta volna be az Egyesült Államokban a Metro-Goldwyn-Mayer, de a COVID-19 világjárvány miatt júliusra tolták. Később kiderült, hogy a dátum július 16-a, majd ismét kitolták 2022. február 18-ra. A filmet 2022. március 11-én, pénteken mutatták be.Szerző: Thibo84

(2022. 03. 19.)
Hogy mi van a filmmel? Nem túl jó. Egyszer a kutya és/vagy az izmoscsávó miatt megnézhető, gyerekeknek a kutya ellenére nem ajánlott, az enyém egyszerűen bealudt rajta, neki kár volt a mozijegyért. Több