Katonadolog

Dog

2023.09.26 The Critic

Kutyás film poénokkal

Reid Carolin és Channing Tatum rendezése, a Katonadolog (Dog) egy lelkileg megsérült belga juhászkutyus és egy ugyancsak front-sérülést szenvedett katona, Briggs (Channing Tatum) furcsa kapcsolatáról szól. Mindketten (kutya és ember) az amerikai haderő ranger alakulatainál szolgálnak, de a a kutyus elveszti gazdáját, egy bevetésen olyan mentális károsodást szenved, hogy a hadsereg az elaltatásáról határoz. Briggs feladata a kutya elszállítása a likvidálás helyszínére. Csakhogy a közös utazás kalandokkal lesz tele, melyek során összebarátkoznak, és Briggs már nem akarja végrehajtani a parancsot. Pedig a jövője múlik ezen, mert századosa beígéri neki: ha sikeresen leszállítja a kutyát, akkor sérülései dacára elintézi újbóli frontszolgálatát. Nagy tehát a dilemma a férfi lelkében. A Katonadolog nem az évszázad filmje, de jól lehet szórakozni rajta. Van benne humor, kaland, izgalom, és igazából a legvégéig nem tudjuk, hogyan végződik az egész a főszereplők számára. Nekem tetszett, erős 75-80%-ra értékelem.

2022.02.25 Lubi

a nap véleménye

Kutyaterápia káros maszkulinitásra

Az elsőfilmes rendezőpáros Reid Carolin és Channing Tatum többször is dolgozott már együtt más minőségben korábban. Carolin írta a nagysikerű Magic Mike filmeket és producerként dolgozott többek között olyan produkciókban, mint Az elnök végveszélyben... Teljes kritika

2022.03.20 Coyote

Kutyadolog

Kellenek az ilyen kis bugyutaságok, ha szórakoztatóak és eredetiek tudnak lenni. Márpedig a Katonadolog Reid Carolin és Channing Tatum rendezésében épp ilyen mozi. Valahogy hiteles az egész, és élvezetesek a kutyás jelenetek is. Channing Tatum kiérdemelt már egy ilyen kis "cukiságot", hogy megtolja népszerűségét a családi filmek rajongóinál is. Mondjuk én nem tartozom ide, mégis bejött valahogy ez a film, valószínűle azért is, mert nagy kutyabarát vagyok, és a németjuhászok, belgajuhászok nagy kedvenceim. Értékelésem a Katonadologra erős 70%.

2022.10.22 Zsolt Szabó

Ember-kutya kapcsolat rögös útja

Chaning Tatum első rendezése éppen egy ilyen szívhez szóló alkotás lett, mint a Katonadolog. Sajnos én másra számítottam, mint amit a film adott számomra, persze, azért a végén pár könnyet én is elmorzsoltam, hatott a film rám is, de ahogy a film elért a végéhez, addig elég rögös út vezetett el hozzá, és úgy éreztem az egész film történet mesélése totál összevissza volt. Egyik helyszínről ugráltunk a másikra és a film is ezt tükrözte. Ezért is vagyok úgy vele, hogy 6/10-et ért számomra. Láttam már ennél sokkal jobba ember-állat kapcsolatos filmeket.

2022.02.26 Klauka89

Elsőként leszögezném, imádom Tatumot, DE! Ez a film nem ér többet kettesnél. Elvittem a barátaimat moziba tegnap a Mafab-jegyek támogatásával, nagyon köszönjük! :) De nagyon megbántuk, hogy az utolsó pillanatban meggondoltuk magunkat, és erre a filmr... Több

2022.03.14 Harper

Élvezetes, habkönnyű kutyás vígjáték

A Mafabtól nyert mozijeggyel néztem meg ezt a filmet (ezúton is köszönöm a Magyar Filmadatbázis szerkesztőinek a jegyet), és kijelenthetem: nem bántam meg, hogy erre a sztorira használtam fel. Ez épp a századik vélemény-hozzászólásom itt a Mafabon, és örülök, hogy erről a szórakoztató kis történetről szól. Reid Carolin rendezésében és Channing Tatum főszereplésével ugyanis egészen élvezetes mozit láthattam. A mű eredeti címe nemes egyszerűséggel csak "Dog", és ez az egyszerűség át is hatja az egész filmet. Szimpla eseménytörténet, semmi bonyodalom, semmi váratlan fordulat (max. a legvégén), de talán pont ezért is jó. Pihentető, néhol vicces, máshol megható. Egy sérülés miatt inaktivált tengerészgyalogos csak akkor kerülhet újra állományba, ha elhunyt katonatársa kutyáját (aki maga is harcos) elviszi a Nogalesben lévő bázisra. Briggs (Channing Tatum) el is indul a belga juhász fajtájú szukával, és utazásuk közben megszereti Lulut (ez a kutyus hívóneve). Számtalan kalandjuk után éri el a kutya eredeti gazdájának temetését és magát a bázist is. A több napos kaland alatt a férfi tisztába kerül önmagával és tisztábban látja életét, illetve céljait is. A Katonadolog habkönnyű vígjáték lazulni vágyóknak. Értékelésem: 70%.

2022.03.15 Artemisia

Az ember legjobb barátja

Channing Tatum debütáló rendezése, melynek sikerült kifognia a lehető legszerencsétlenebb bemutató dátumot, ugyanis az agysérülés miatt leszerelt, poszttraumás stressztől szenvedő háborús veteránt középpontba állító film éppen február 24-én, az oros... Teljes kritika

2022.04.19 von Hermanitz

Szórakoztató kis sztori

Nekem tetszett ez a film, noha egy középkategóriás kis bugyutaság, melyet a 41 éves Channing Tatum afféle jutalomjátékként kapott. De akkor sem rossz, kutyásoknak meg kimondottan aranyos sztori. Jobb híján néztem meg egy magányos estémen, de igazából nem bántam meg. Kimondottan érdekes a kényszerből átmenetileg leszerelt Briggs és a Lulu néven vele tartó belga juhász kutyus kapcsolata, amibe a humor mellett elférnek a mélyebb érzések is, mivel mindketten sérültek mentálisan. Egyikük a gazdáját, másikuk a hitét vesztette el (a hadseregben és az emberekben). Nálam ez egy erős 60%-os film.

2023.01.28 bkzsani

Szerintem elég gyengére sikerült. A történet is elég vontatott, azt hittem, soha nem érkezik meg a kutyával. Egyszer megnézhető, de többször biztos nem. Nekem kicsit unalmas film volt, a cím alapján nem erre számítottam.

2022.04.13 jfruzsi97

Nekem a címből egyből az jött le, hogy egy katonai, "háborús" film lesz kutyával, amik nekem mindig tetszettek. Ennek ellenére nagyon lapos és unalmas volt az egész. Kár érte.

2022.03.31 Szilárd-Leo

Átlagon aluli

Sziasztok. Mit mondjak, hát nagy csalódás. A film egy katonáról és egy kutyáról szól. Tudjuk, hogy a gazdi elmegy egy bevetésre, tehát meghal, és itt jön a képbe egy kiszuperált katona... De a katona vissza akar kerülni a hadseregbe, de csak annak lehet, aki 100% ott van egészségügyileg. De ő nincs, így hát lesz egy lehetősége, hogy visszajusson, hogy a kutyát a gazdi sírjához kísérje, ahol eltemetik. Sikerül is minden... de csak ennyi a film. Az én szemszögemből lehetett volna csavarni a filmen. De semmi unalmas. Nálam összeségében 5X ennyi, mert kutyapárti vagyok.

2022.03.19 CsakPozitívan

Saját farkunkat kergetve

Chaning Tatum ismét sokoldalú tehetségét bizonyította, miután profi táncosként, világhírű színészként, majd a Katonadolog kapcsán végre filmrendezőként is bemutatkozott. A Katonadolog egyrészről vidám kutyás komédia, ahol a főhős partnere az ebadta négylábúból az ember legjobb barátjává fejlődik. Másrészt viszont a történet mozgatórugója az embereket és állatokat egyaránt megviselő háború, melynek borzalmai nyomot hagytak mindkét főszereplőn. A Katonadolog ezt a két szálat, a történet érzelmi vetületét és a szituációs komédia elemeit képes nagyszerűen ötvözni. Az utazást bemutató cselekmény során azonban nem csak úgy kutyafuttában rohanunk végig, hanem itt-ott megállunk elgondolkodni az emberi kapcsolatokon is. A főszereplők kisebb-nagyobb kalandokba keverednek, melyek során izgalmas mellékszereplőkkel és humoros fordulatokkal gazdagodik a történet. A Katonadolog igazi családi kikapcsolódás vagy éppen tökéletes randifilm, amiben mindenki könnyed, egyúttal mégis tartalmas szórakozásra számíthat!

2022.08.07 acura steve

Ez egy jó film! Kevés ilyen film van, ami a szeretetről szól, főleg Hollywoodban mostanában! Még az a két lány is igazából szeretet-oktató volt! Engem meglepett! Színészek is jól teljesítettek, amolyan spontán játék, semmi mesterkéltség! Bemutatja a ... Több

2023.08.08 R9CK3R

A kutyás filmek többségét mindig szerettem, ez is jó volt! Nem csalódtam ebben sem, aranyos volt, vicces és ennyi, több nem is kell! :D