Elátkozott Ella (2004)

Ella Enchanted

indingo   2019. 12. 27.

Elég bárgyú a története, még akkor is ha ez egy mese. Nem igazán tudott lekötni és eléggé kiszámítható volt a története.

hszpp   2017. 02. 02.

Borzasztóan nyálas,de annál édesebb kis film-mese gyerkőcöknek,és kedves felnőtteknek egyaránt. Humorral fűszerezett, grimm mesére hajazó filmecske. Kifejezetten jó szereplőkkel,és rendezéssel:)

Ms. Akárki   2019. 07. 21.

Kellemes kis gyerekfilm. Felnőtt fejjel is élvezhető. Anne Hathaway első ismertebb filmjei közé is tartozik és már itt kitűnik a tehetségével színésztársai közül. A zenék klasszikusok és fülbemászóak és egyedi tündérmesevonásokkal rendelkező romantikus film.

doroffee   2016. 02. 15.

Ez egy hihetetlen bűbájos film. Gyerekeknek és gyereklelkű felnőtteknek kötelező. Nagyon ügyesen játszik a Hamupipőke-sztorival, és ezerszer különlegesebb, érdekesebb, mint ami az alapjául szolgál. A humora is kiváló.

Brigusz724   2015. 04. 17.

Imádom Anne Hathaway filmjeit, ez az egyik kedvencem tőle, de nem elhanyagolható a főhős sem, Hugh Dancy, aki kisfiús arcával tökéletesen alakítja a herceget. A "Somebody to love" pedig fent van a Youtube kedvenc videó lejátszási listámon.

one1970   2015. 07. 26.

Ő az egyik kedvenc színésznőm, láttam már jobb filmben, de valamiért ez is az egyik kedvencem közé tartozik. Időnként vontatott a film, egy két részt kivágtam volna, vagy jobban megcsavartam volna a történetet.

habtündér   2015. 03. 26.

még tiniként láttam és akkor tetszett:) amennyire emlékszem,tinifilmek közül még a jobbak közé sorolható - már akkor se szerettem az alpárisággal teli filmeket így örültem neki,hogy ez ebben (is) kilógott a sorból.

A film Gail Carson Levine azonos című regénye alapján készült.

Eredetileg nem a "Somebody to Love", című dal lett volna a dalt kellett volna Ellának énekelnie, Tommy O'Haver egy klasszikus tündérmesébe illőbb dalt szeretett volna, de az valahogy nem illett Anne Hathawayhez. Aztán amikor épp együtt relaxáltak, Hathaway énekelni kezdte a dalt, ami éppen szólt és táncolni kezdett rá, ami történetesen a Queen, "Somebody to Love" című dala volt. Ekkor döntöttek mind a ketten úgy, hogy ez lesz az a dal.

A tükörtermes jelenetet volt a legnehezebb leforgatni, hogy egyik tükörben sem látsszon a kamera.

Charlton Heston eredetileg egy bábú lett volna, de a rendező rájött, hogy ez nem fog működni, így inkább egy digitális karakter lett.

Az ogrékkal folytatott harcjelenetben egy ló ráesett Rob Inch kaszkadőrre, aki emiatt többszörös sérülést szenvedett a medencéjén.

Valóban Anne Hathaway énekli a dalait.