Arc

Arc

Twarz

A megtörtént esetet feldolgozó filmben egy közösség hatalmas Krisztus-szobrot épít, ám az építkezés során az egyik munkás balesetet szenved. A férfi arca végérvényesen és helyrehozhatatlanul eltorzul, ám a tragikus eset nem csak rá, hanem a közösségére is kihat, hiszen ezzel teljesen más társadalmi… Több

Forgatókönyvíró: Michal Englert, Malgorzata Szumowska
Ország: Lengyelország
Premier (HU): 2019.01.31.
Forgalmazó: Vertigo

2019.01.31 kasztni

Ez egy ízig v érig realista dráma, amit mindenképpen látni kell. A film félelmetesen vázolja fel azokat az emberi vonásokat, amelyekkel minden nap szembesülünk. Ebből a szempontból pedig félelmetes alkotás. Egyszerűen látni kell!

A film 7 800 forintos bevételt termelt Magyarországon.

A film versenyben volt az Arany Medve-díjért a 68. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon. Az alkotás a Zsűri Nagydíját nyerte el a rangos filmes seregszemlén. Szerző: hp

(2019. 03. 12.)
Ha új arcot kapsz, mindenki megmutatja az igazi arcát
Az Arc című lengyel alkotás érzékletes portré arról a közegről, amelyben ma, Magyarországon mi is élünk.
Több

(2019. 01. 31.)
Malgorzata Szumowska igazán nagy komisz: részben állami támogatásból készít rendszerkritikus műveket. Persze a képlet ennél sokkal bonyolultabb, az Arc című legújabb filmje nagyon sok szinten „működik”. Több