Fekete halál

Fekete halál

Black Death

1348-at írunk, mikor Európára a pestis rémisztő és pusztító árnyéka vetül. Miközben a fekete halál tizedeli a lakosságot, félelem szülte babonás történetek terjednek az emberek között. Az egyik szerint van egy rejtett falu, hol a pestis nem szedi áldozatait: egy szellemidéző vissza tudja hozni a holtakat az élők közé. Ulric (Sean Bean ? A gyűrűk ura, A trónok harca) rettegett lovag. Az egyház őt kéri fel, hogy derítse ki az igazságot a faluval kapcsolatban. Csatlakozik hozzá egy fiatal szerzetes és néhány katona is, ám az utazók legmélyebb rémálmaikban sem találkozhatnának azzal a borzalommal, amely a faluban vár rájuk.

Forgatókönyvíró: Dario Poloni, Christopher Smith
Ország: Németország, Egyesült Királyság
Premier: 2010.05.26.

2023.08.18 Juki-onna

Boszorkányok, szajhák, zsoldosok, nekromanták és bubópestis. Mégis volt egy a „nyúlon túl”-i érzésem a film nézése közben.

Nem egy könnyű darab. 1348-ban, Angliában járunk, a sötét középkorban, amikor tombolt a bubópestis, vagyis a mirigyláz, mely több millió ember életét követelte. (A fekete halál 1347 és 1350 között sújtotta Európát, általában a nyakban, az ágyékban, v... Teljes kritika

2018.01.21 Artemisia

Tele van ellentmondásokkal

SPOLIER TARTALMÚ VÉLEMÉNY Középszerű, kidolgozotlan, igénytelen film, a történet rosszabb, hiteltelenebb már nem is lehetett volna, tele van logikai bakikkal. A faluba nem jutott el a pestis, mivel távol esett a fertőzött területektől. A főszereplők ... Teljes kritika

Sean Bean elvezet minket a rendezővel, Christopher Smith-szel egy sötét, félelmetes és kegyetlen korba, a középkor elejére, mikor a vallás és az egyház nagyobb félelmet keltett az emberekben, mint az uralkodóik. Hittek a farkasemberekben, démonokban,... Több

2017.05.10 HercegPeter

Végignéztem, nem izgultam, nem unatkoztam, nem éreztem semmit. Végig vártam valamit, ami aztán mégsem következett be. A film legvége az egyetlen, ami tetszett, azt lehet egyedül kiemelni. Sehol egy kiemelkedő alakítás, vagy egy emlékezetes momentum. Holnapra az egészet elfelejtem. Pedig nagy lehetőségek voltak ebben a filmben.

2018.07.28 BoBamburg

Sötét és erőszakos utazás egy sötét és erőszakos korba. Nem rossz film, de nem egy kiemelkedő darab, lehetett volna erősebb is. Vége tényleg jó, de a film nagy része kissé monoton :(

A film összbevétele 265 318 dollár volt (imdb.com).

A filmet 2009 tavaszán forgatták Németországban. Szerző: dulkap

Az első alkalom volt, hogy Christopher Smith nem a saját forgatókönyvéből dolgozott. Szerző: dulkap

Langiva szerepére Len Heday-t, Carice van Houten váltotta. Később mindketten szerepeltek a Trónok harca sorozatban, Sean Bean-nel egyetemben.Szerző: dulkap

Rupert Friend alakította volna Osmund szerepét, ám később lecserélték őt Eddie Redmayne-re.Szerző: dulkap

Mise éjfélkor
2021