Fényes nyergek

Fényes nyergek

Blazing Saddles
Mel Brooks

A vadnyugaton járunk, ahol a gátlástalanság még a törvény emberét sem tartja vissza attól, hogy becstelen eszközökkel gazdagodjon meg. Hedley Lamarr békebíró banditákat küld, hogy zaklassák addig a kisváros, Rock Ridge lakóit, hogy azok aztán olcsón eladják neki házaikat. A városba az első… Több

Rendező: Mel Brooks
Premier: 1974.02.07.

2022.07.24 Reitman

Zseniális! Mel Brooks isteni rendező, iró és színész! Imádom!

2017.10.14 Deku

Elég érdekes volt nem vártam volna, hogy ilyen fajta érzéseket vált ki belőlem ez a film. Néhány pillanata egészen megindító tud lenni, zseniális és remek film. Nagyon szeretem ha egy filmet nem csak a színészekre bíznak hanem összetett a történet. Ez itt mind adott volt.

2019.08.12 Norbert93

A vígjátékok és azon belül a paródiák egyik nagy mérföldköve. A mai napig szórakoztató annak aki vevő a humorára, nekem például sokkal inkább bejött, mint a Gyalog galopp.

2016.09.05 sipiarpi

Az egyik legjobban sikerült Mel Brooks-féle agyszülemény. Fergeteges poénokkal és a mindent vivő záró bunyóval. Imádom!

2015.12.12 Ragemarci

Kellemes paródia, ami a végére saját magát szedi szét sajna, de addig jóféle.

Amikor Mongo belovagol a városba az egyik mexikói azt kiáltja: "Mongo! Santa Maria!" Élt egy híres kubai zenész Mongo Santamaria.Szerző: magyaristvan

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1974-ben. Szerző: dulkap

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 6. helyen végzett a TOP 100-ban.Szerző: Bogi87

Állítólag a vezetőségnek tartott vetítésen senki nem nevetett a poénokon, de Brooks nem engedett semmit kivágni. Ezt követően a filmet bemutatták a stúdió dolgozóinak, ahol az egyszerűbb embereknél már működtek a poénok.Szerző: Bogi87