Boszorkánykonyha

Foreign Correspondent
Videók

2019.03.28 Berto49

Tudósító a bajban

Hitchcock második Amerikában forgatott filmje, szerintem nem tartozik a Mester legjobbjai közé. Háborús történet, aminek az első fél órája elég unalmas. Színesítésül megspékelte túlcsorduló romantikával, de ez a szerelmi szál teljesen kidolgozatlan. Rögtön az első találkozáskor ellenállhatatlan vonzalom alakul ki John és Carol között. A tapasztalatlan riporter azonnal egy nagyszabású politikai ügybe keveredik, bérgyilkos kísérőt rendelnek mellé, de a katedrális tornyában saját dugájába dől. A jelenetek többségén erősen érződik a műtermi felvételek díszletszaga. A korszellem által megkövetelt háborús politikai téma nem „állt jól” a későbbiekben világhírűvé vált rendezőnek, az ő műfaja a suspense volt, amelyekben igazán maradandó filmeket alkotott. Elég csak a „Psycho”-t és a „Madarak”-at említeni.

2018.12.08 Yosihiro

Remekmü

Huu egy 1940-es film ami igazán méltó emlék az ujságiroknak és a filmes szakmának is. Alfred H. nagyot alkotott "kis" magyar segítséggel Rudolph Maté személyében aki a filmet fényképezte. Nagyszerü krimi és remek alakításokkal egy igazi filmet kapunk a korának megfelelö technikájával. Izgalmas történetvezetés és romantika is van benne. A vége ugyan nem happy and de a mondanivaloja igen is az! Azt hiszem aki megnézi nem fog unatkozni! Üdv Yosi