Ifjabb Sherlock detektív

Ifjabb Sherlock detektív

Sherlock Jr.

Az Ifjabb Sherlock detektív című Buster Keaton-filmben a mozigépészként dolgozó Buster halálosan szerelmes Kathrynbe, azonban vetélytársa is akad a lány szerelméért folyó harcban. Ward mindenáron ki akarja iktatni Bustert a mezőnyből, ezért ellopja a lány vagyonos… Több

Rendező: Buster Keaton
Premier: 1924.04.19.
Kathryn McGuire
Joe Keaton
Kathryn McGuire

2018.03.13 hackerjulcsi

Szegény ifjú detektív. Nagyon komikus, ahogy szegény folyamatosan megjárja. Kissé irónikus, hogy a Detektívkönyvből akar megtanulni detektívkedni, mintha ez egy legitim szakma lenne. A végén meg a megdicsőült jelenet. Imádtam.

2015.02.07 Bergen

Remekül használja 1924-ben adott lehetőségeket, nagyszerűen kitalált film Buster Keaton zseniális alakításával.

A film összbevétele 977 375 dollár volt (imdb.com).

Motion Picture Editors Guild 2012-ben 61. helyre sorolta, mint a legjobban megvágott, megszerkesztett film a filmtörténetben.Szerző: Bogi87

A bemutatás idején nem volt túlságosan népszerű film az emberek körében, ám azóta klasszikussá nőtte ki magát.Szerző: Bogi87

A filmben felfedezhető a Strangers of the Night (1923) c. film posztere.Szerző: citizenfour99

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett