Ifjabb Sherlock detektív

Sherlock Jr.

A film összbevétele 977 375 dollár volt (imdb.com).

Motion Picture Editors Guild 2012-ben 61. helyre sorolta, mint a legjobban megvágott, megszerkesztett film a filmtörténetben.Szerző: Bogi87

A bemutatás idején nem volt túlságosan népszerű film az emberek körében, ám azóta klasszikussá nőtte ki magát.Szerző: Bogi87

A filmben felfedezhető a Strangers of the Night (1923) c. film posztere.Szerző: citizenfour99

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett

A Rottent. kritikaösszegzése alapján a film 94%-os.Szerző: citizenfour99

A filmet 1991-ben beválogatták az Amerikai Nemzeti Film Archívumba.Szerző: citizenfour99

Sherlock Jr. asszisztense Gillette, William Gillette-ről lett elnevezve, aki először alakította Sherlock Holmes-t színpadon.Szerző: citizenfour99

1965-ben, egy évvel Buster Keaton halála előtt készítettek vele egy interjút, ahol feltették neki a kérdést, miszerint : "Honnan jött az , hogy szürrealisztikus filmet készíts, mint a Sherlock Jr?"; Keaton azt felelte, hogy : "Nem gondolom, hogy szürrealisztikus lenne. Én csak azt szerettem volna, hogy úgy nézzen ki, mint egy álom''.Szerző: citizenfour99

Az egyik jelenet forgatásakor Buster Keaton úgy beverte a nyakát, hogy sok évig migrénnel küzdött. Csak 1930-ban diagnosztizálták, hogy megrepedtek bizonyos porcok a nyakában.Szerző: citizenfour99

Buster Keaton 4 hónapig gyakorolt egy profi billiárdossal, hogy az összes trükköt elsajátítsa.Szerző: citizenfour99

Az Ifjabb Sherlock Buster Keaton legrövidebb nagyfilmje.Szerző: Archívum