Forever Female

A fiatal színdarabíró, Stanley Krown (William Holden) zseniális darabot írt, aminek középpontjában egy anya-lánya páros van. Az anya szerepe tökéletesen megfelelne a híres színésznőnek, Beatrice Page-nek (Ginger Rogers), aki azonban képtelen beletörődni valódi életkorába… Több

Forgatókönyvíró: J.M. Barrie
Premier: 1953.11.28.

KULCSSZAVAK

2021.05.03 Berci

Élvezhető, jók a párbeszédek és tetszettek az alakítások.

2018.12.01 JcWh

Az Alkony sugárút (1950) és a Mindent Éváról (1950) fúziója

Röviden ez a film az All About Eve (1950) és a Sunset Blvd. (1950) (és egy cseppnyi The Moon Is Blue (1953)) keverékének vígjáték változata, ami habár nem éri el az említett filmek színvonalát, de mindenképp nagyobb figyelmet érdemelhetne. Már csak azért is mert három színészlegenda (William Holden, Ginger Rogers és Paul Douglas) szerepel benne, akik miatt a film egyértelműen magas színvonalat képvisel. Talán ebben a filmben tovább is komplikálták az alapvető problémát (nők öregedése), persze csak a vígjáték keretei között. Holden, mint a félig színdarabíró, félig zöldség-gyümölcs árusító; Rogers, mint kiöregedő színházi színésznő és Douglas, mint az ex producer férj mind-mind nagyszerűek szerepükben és kellő humort visznek a történetbe. A film által erősen promotált feltörekvő tehetség, Pat Crowley alakításával pedig Golden Globe-díjat is nyert. Feltűnik a filmben a később Superman-ként híressé vált George Reeves is. Aki egy kellemes, de nem teljesen súlytalan vígjátékra vágyik vagy esetleg kíváncsi az All About Eve-re és a Sunset Blvd.-ra egy vígjátékba csomagolva, annak melegen ajánlom a filmet, amihez feliratot is készítettem és feltettem a netre.

A kritikusi vélemények a film bemutatása után (ha nem is túl határozottan, de) összességében pozitívak volt, kiemelve a főszereplő színészek játékát és néhány jól sikerült vígjátéki elemet.Szerző: JcWh

William Holden és Paul Douglas a forgatás alatt nagyon jó ivócimborákká váltak, és az idő nagy része alatt ittas állapotban érkeztek a munkába, ami többször problémákat okozott a rendezőnek.Szerző: JcWh

William Holden a kezdetektől fogva utálta a film forgatókönyvét, és csak azért vállalta el szerepét, hogy ezzel teljesítse a Paramount stúdióval kötött, lejáró szerződését.Szerző: JcWh

Ginger Rogers és a film két férfi főszereplője közötti viszony egy csapásra megváltozott, miután az újságok lehozták Rogers kapcsolatát a nála 16 évvel fiatalabb francia színésszel, Jacques Bergerac-kal. Rogers megfigyelése szerint Paul Douglas és William Holden többször egymás közt sutyorogtak, és kikacsintva a színésznőre felnevettek, ezen túl csak akkor beszéltek Rogersszel, ha a színésznő hozzájuk szólt.Szerző: JcWh

Pat Crowley debütáló szerepe.Szerző: JcWh