Forever Female

Forever Female

2021.05.03 Berci

Élvezhető, jók a párbeszédek és tetszettek az alakítások.

2018.12.01 JcWh

Az Alkony sugárút (1950) és a Mindent Éváról (1950) fúziója

Röviden ez a film az All About Eve (1950) és a Sunset Blvd. (1950) (és egy cseppnyi The Moon Is Blue (1953)) keverékének vígjáték változata, ami habár nem éri el az említett filmek színvonalát, de mindenképp nagyobb figyelmet érdemelhetne. Már csak azért is mert három színészlegenda (William Holden, Ginger Rogers és Paul Douglas) szerepel benne, akik miatt a film egyértelműen magas színvonalat képvisel. Talán ebben a filmben tovább is komplikálták az alapvető problémát (nők öregedése), persze csak a vígjáték keretei között. Holden, mint a félig színdarabíró, félig zöldség-gyümölcs árusító; Rogers, mint kiöregedő színházi színésznő és Douglas, mint az ex producer férj mind-mind nagyszerűek szerepükben és kellő humort visznek a történetbe. A film által erősen promotált feltörekvő tehetség, Pat Crowley alakításával pedig Golden Globe-díjat is nyert. Feltűnik a filmben a később Superman-ként híressé vált George Reeves is. Aki egy kellemes, de nem teljesen súlytalan vígjátékra vágyik vagy esetleg kíváncsi az All About Eve-re és a Sunset Blvd.-ra egy vígjátékba csomagolva, annak melegen ajánlom a filmet, amihez feliratot is készítettem és feltettem a netre.