Foxtrott

Foxtrott

Foxtrot

Michael és Dafna házába becsönget az izraeli hadsereg egyik tisztje, hogy elmondja nekik: fiuk, Jonathan szolgálat közben életét vesztette. Michael csendben szeretne gyászolni, és egyre kevésbé bírja a buzgó rokonság és a jóindulatú katonai hivatalnokok tolakodását. Miközben felesége… Több

Rendező: Samuel Maoz
Forgatókönyvíró: Samuel Maoz
Ország: Németország, Franciaország, Izrael, Svájc
Premier (HU): 2018.02.15.

2018.02.16 ovejuna

Nem számítottan ilyen brutális, és ennyire sokkoló filmre. Csak ültem a teremben, és néztem ki a fejemből. Erős lélek kell ehhez a filmhez, mert nyomot hagy, annyi szent. Bármire is számíts, amikor megveszed rá a jegyet, nem azt fogod kapni, mert erre a mozira egyszerűen nem lehet felkészülni.

2018.02.15 alexxx

Atyaég, mennyire durva film ez. Egészen váratlan élmény volt, de nem tudom azt mondani, hogy nem nyűgözött le a maga módján. A témája is igen kemény, de a kivitelezés... Nagyon szűk réteget szólít meg a film, de nekik maradandó élményben lesz részük, azt garantálom.

A film összbevétele 618 883 dollár volt (imdb.com).

(2018. 03. 29.)
A Foxtrott keretes szerkezetű, dinamikusan építkező, izgalmas filmdráma, némi humorral és abszurditással fűszerezve. Több

Értékelés: 8.5/10
(2018. 02. 21.)
Samuel Meoz újabb filmje kemény és őszinte dolgozat a háború értelmetlenségéről és az emberi lét törékeny voltáról. Lírai dráma mesteri színvonalon. 85/100 Több