Videók

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2000.01.17.

1. évad (2000) - 4 epizód

2022.05.09 JRD

Egy remek könyvből egy újabb remek BBC minisorozat

Bevallom, csak a sorozat megnézése után olvastam el a könyvet. A sorozat szinte bizarr világba vezeti a nézőt, egy velejéig romlott (de valahol szimpatikus) fiatalember ármánykodását vetíti elénk. A sorozatban megismerkedhetünk Gormenghast világával, a birodalmat uraló tiltott város-szerű kastély életével, lakóival és az uralkodók együgyűségével, és termesztésen Steerpike ármánykodásaival, gyilkos indulatával, rettenetes tetteivel és talán a szíve mélyén lappangó érzelmeivel is. Megjegyzem, Steerpike szerepére Jonathan Rhys Meyers tökéletes választás volt. A színész nem nagyon vállal egyhangú szerepeket, sőt. A negatív figurák megformálását pedig ugyanoly jól csinálja, mint a jófiú karaktereit. Mindenkinek ajánlom, aki nem egy hollywoodi látványsorozatot akar megnézni. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Rengeteg díjban, elismerésben részesült a Gormenghast. A legjobb jelmeztervezésért, a legjobb sminkért/frizuráért és a legjobb szerkesztésű szépirodalomi műért járó díjat is haza vihették az alkotók.Szerző: JRD

A sorozatban vannak olyan utalások, melyek Steerpike gyerekkorából szexuális abúzusra enged következtetni.Szerző: JRD

A sorozatban több részen is eltértek a könyvben leírtaktól. Például Steerpike figurája a könyvben kifejezetten visszataszító külsejű, míg a sorozatban (azért valljuk be) jóképű karakter.Szerző: JRD