Kossuthkifli

A Háy János regénye alapján készült filmsorozat története az 1848-49-es szabadságharc alatt játszódik. A központi probléma a 30 darab bejgli eljuttatása Pozsonyból Debrecenbe. Vödric Demeter cukrászmester elkészíti az édességeket, a szállítást pedig lánya, Estilla… Több

Rendező: Rudolf Péter
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2015.03.15.

1. évad (2015) - 6 epizód

KULCSSZAVAK

2016.06.28 Dorkateo

Nem tudtam végignézni, egyszerűen kihámozhatatlan a történet. Ugyanakkor megnéztem 4 részét, mert a karakterek nagyon tetszenek.

(2015. 05. 05.)
Volt egyszer egy forradalom
Regényt filmre adaptálni ziccer, de egy feldolgozás ugyanilyen könnyen okozhat csalódást is. Rudolf Péter sorozata, a Kossuthkifli nem készült hiába, de nem sokon múlott. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

(2015. 08. 04.)
Reformkori road-movie
Road movie, western (eastern), pikareszk kalandfilm, kosztümös film, fantasztikus film – bármelyik műfaji címkének (a magyar mozgóképgyártás kontextusában) a lehető legszínvonalasabb verzióját kínálja a Kossuthkifli. Több

(2015. 05. 06.)
Rudolf Péter és szakmai stábja tiszteletre méltó, minőségi munkája ellenére sajnos a Kossuthkifli úgy fog megmaradni a nézők emlékezetében, hogy az az a sorozat, amelyből egyetlen árva szót sem értettünk. Több