Vízözön

Vízözön

Hard Rain

A Vízözön című katasztrófafilmben váratlan vízáradat zúdul egy amerikai városra, melynek következtében egy pénzszállító autó lerobban. Elszánt bűnözők kihasználják a szerencsétlenül járt autó tehetetlenségét, s megpróbálják kirabolni azt. Azonban akad egy szemtanú: Tom, az egyik biztonsági… Több

Rendező: Mikael Salomon
Író: Graham Yost
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Dánia, Új-Zéland, Ausztrália
Premier (HU): 1998.07.09.
Christian Slater

2022.10.18 uniterra

Totál életszerűtlen gagyi. S mindehhez sok eső meg víz. Képtelenség, nevetségesség, abszurdum.

2020.12.10 Yosihiro

Zuhog az eső

Ha valaki szereti a vizet, ezt ki ne hagyja! Ennyi vizet egy filmben – azt hiszem – ritkán lát az ember. Maga a történet akár szárazon is játszódhatott volna, de nem, épp vízzel kombinálták. Szóval igazából nem rossz a megközelítés. A történések fel ... Teljes kritika

2015.10.18 rbernadett

Arra emlékszem ebből a filmből, hogy folyamatosan fulladoztam, amikor a színészek is. Nekem már egy kicsit zavaró ez a rengeteg víz.

Morgan Freeman karakterének az eredeti verzióban meg kellett volna halnia a film végén, de a producerek a negatív tesztközönség-szűrést követően változtattak rajta.Szerző: Yosihiro

A zenét Londonban rögzítették, ám több helyen újra kellett írni, hogy illeszkedjen a jelenetekhez. Christopher Youngnak videokonferencián kellett levezényelni a munkálatokat, és irányítani a karmestert, Pete Anthonyt.Szerző: Yosihiro

A producerek az Oscar-díjas Jerry Goldsmith-t akarták a film zenéjének megírására, de nem tudták megfizetni. Christopher Young keményen lobbizott, és végül megszerezte a megbízást.Szerző: Yosihiro

Ez a második film, amin Christian Slater és Morgan Freeman együtt dolgozott; a Robin Hood, a tolvajok fejedelme (1991) volt első.Szerző: Yosihiro