Pokol a Csendes-óceánon

Hell in the Pacific

A forgatókönyv első változata szerint a befejezésben mindkét főszereplőt lefejezik a japán katonák, de ez a verzió senkinek sem tetszett, így a filmben más lezárást adtak a történetnek, amelyet viszont a stúdió és a producerek a rendező hozzájárulása nélkül lecseréltek.Szerző: Filmbarbár

Hasimoto Sinobu megpróbálta úgy átírni a forgatókönyvet, hogy a japán katona figurája egyfajta buffó legyen, így a film is vígjátéki felhangokat kapott volna. Maga Mifune Tosiró is ezt a figurát szerette volna eljátszani, de hosszú viták után John Boorman rendezőnek sikerült meggyőznie őt arról, hogy az a koncepció helytelen.Szerző: Filmbarbár

A film a korszak egyik legköltségesebb alkotása lett, mintegy négymillió dollárt tettek ki a ráfordítások, illetve a veszteségek.Szerző: Filmbarbár

A filmet teljes egészében a Palaui Köztársaság szigetein forgatták.Szerző: Filmbarbár

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben (2009).Szerző: dulkap