Kelly hősei

(Kelly's Heroes)

HercegPeter  2017. 05. 19.

Szenzációs filmélmény! Örök klasszikus, ami nem akar mindenáron hőst faragni az amerikai katonákból. Minden karakter nagyon el lett találva, különösen Csodabogár és a Tábornok, aki azt se tudja mi történik, de örül neki és ünnepelteti magát a végén. Nagyon jó a humora, az egyszerű párbeszédek és a zenék. Azért kíváncsi lennék, hogy mi történt másnap. Az is biztos egy jó történet lenne.

Deku  2017. 07. 07.

Clint Eastwoodnak nem csak a western filmek állnak jól de a háborús vígjátékos filmekben is bőven kiválót tud alkotni. Nekem ez nagyon szórakoztató volt.

Scramananga  2017. 01. 02.

Nagyon jó film, igazából a Halál ötven órája ellentéte, hiszen humoros, az amerikai katonák nem teljesen elhivatottak a hazájuk iránt, inkább saját magukért dolgoznak, hiszen egy cél vezérli őket, ami nem a háború megnyerése. Én legalábbis így láttam.

Ballera  2017. 05. 24.

Hatalmas élményt nyújtott nekem. Egy olyan időtálló klasszikus filmet kaptunk ami szépen mutatja be a katonák életét és hősies helytállását. Egyedien ábrázolja a helyzetet és ez nagyon bejött.

Vadgazda  2016. 05. 21.

Kedvenc Clint Eastwoodos filmem! Nagyszerűen mutatja be a parancsok teljesítésére képtelen, megzabolázhatatlan amerikai második világháborús haderőt ezzel a magánakciójukkal, amikor is utuk során mégis mindkét oldalt egyszerű szerethető karakterekre alakítja akiknek a legfontosabb a túlélés és a háború utáni jobb élet.

Gutowski egy Mosin Nagant M91/30 típusú orosz mesterlövész fegyvert használ.

(magyaristvan)

Clint Eastwood és Donald Sutherland később együtt fog játszani az Űrcowboyok (Space Cowboys) című filmben, Telly Savalas és Donald Sutherland pedig 3 évvel korábban "A piszkos tizenkettő" (The Dirty Dozen) című filmben szerepelt együtt.

(magyaristvan)

A Tigris tankokon lévő kulcs szimbólum jelentése, hogy az első SS páncélos hadosztályhoz, Adolf hitler testőrségéhez tartozik (Leibstandarte Adolf Hitler).