Scriptor   2020. 08. 21.

Az egyik legjobb második világháborús film

Kevés olyan film van, mely a Das Bootnál érzékletesebb realizmussal tudja bemutatni a második világháború tengeralattjárós harcait és mely jobban átélhetővé teszi a tengeralattjárókon szolgálók érzéseit. Ez a történet egyszerre szól bátorságról, hősiességről, életről és halálról, miközben történelemhűen bemutatja a tengeri hadviselés részleteit egy német U-Boot sorsán keresztül. Mikor először láttam, erősen a hatása alá kerültem, aztán még sokszor megnézve próbáltam rájönni arra, hogy mitől működik olyan jól ez a német film. Aztán rájöttem: azért működik, mert minden manír és hatásvadászat nélkül, egyszerűen és valósághűen vezeti végig a cselekményt. Wolfgang Petersen az egyik legjobb valaha készült háborús filmet rendezte meg 1981-ben, melynek sikeréhez óriási mértékben hozzájárult Jürgen Prochnow kitünő játéka is. Pozitívum a sok harci jelenet, melyekben szinte ott vagyunk mi is a mélyvízi bombáktól rettegve. Pozitívum a tengerészek alakítása, a látványvilág és a pörgős tempó is. Értékelésem: 85%, részletezve: alaptörténet: 80%, rendezés: 90%, szinészet: 85%, látványvilág: 90%.

hp   2015. 01. 24.

Minden idők egyik (ha nem) a legjobb háborús drámája. Prochnow hihetetlenül erős alakítást nyújtott, az egész filmet pedig belengi egy olyan atmoszféra, ami filmkedvelőként lehengerlő, nézőként pedig egészen nyomasztó. Nagy film, az egyik legnagyobb a maga nemében.

Deku   2017. 07. 10.

Szeretem a háborús filmeket de ez hatalmas csalódást okozott számomra. Ez az film egy katasztrófa. Csalódást okozott elképzelni se tudtam volna az elején. Egyszer mindenképpen nézhető.

dailyfilmsan   2019. 08. 01.

A 80-as évek egyik legkiemelkedőbb darabja. A német háborús film, mint hitelességben mint szerepjátékban és cselekményben kiemelkedő. A második világháborús német U-boatok, azaz tengeralattjárók nem éppen a legszerencsésebb katonák voltak. A körülmén... több»

Dodi   2015. 06. 18.

Nagyon jó háborús dráma, ami magával rántja a nézőt. Nyomasztó alkotás, Jürgen Prochnow kiváló alakításával.

NorbiP   2017. 03. 11.

A film menete nem volt rossz, mégis okkal szavazom le. A film hosszabb volt sokkal a kelleténél, és a vége nagyon nem tetszett. Úgy éreztem sútba vágta, az azelőtti 3 órát.

norbi0102   2016. 02. 10.

Heinz Hoenig
Klaus Wennemann
Herbert Grönemeyer

A 31 millió német márkába kerülő film hosszú ideig a valaha készült legdrágább német film volt. 2006-ban a Parfüm: Egy gyilkos története verte meg, amely azonban német–francia–spanyol összefogásban készült angol nyelven.

(dailyfilmsan )

A filmben a külső jelenetekhez egy kis méretű tengeralattjárót használtak a készítők, amit belülről egy búvár irányított.

(dailyfilmsan )

1981-ben 6 Oscar-jelölést kapott a film, ami 1997-ig a legtöbbnek számított, amit idegen nyelvű film valaha is kapott.

(dailyfilmsan )

A film jeleneteit időrendi sorrendben forgatták, hogy a szakáll növekedését ne kelljen maszkírozással megoldani, bár pár jelenetnél használniuk kellett egy kis műhajat.

(dailyfilmsan )

A film megtekinthető az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által létrehozott filmes listán.

(Norbi)

1981-ben a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A film szereplői a forgatás során csak a beltéren tartózkodhattak, hogy mindegyikük annyira sápadt és fehér legyen, mint egy küldetésen lévő tengeralattjárón szolgáló tengerész.

(SódóGA)

Jan Fedder egy forgatáson történt balesetben eltörte pár bordáját. A színész szerepét gyorsan át kellett írni, hogy rövid ideig ágyban maradhasson. Az arcán lévő fájdalom igazi, nem megjátszott.

(SódóGA)

A La Rochelle bár jelenetnél Otto Sander (Phillip Thomsen) tényleg részeg volt.

(SódóGA)

Ajánljuk mindazoknak, akik szeretik a háborút nyers valójában szemlélni, ajánljuk a tengeralattjáró mániásoknak, a lassú tempójú filmek kedvelőinek és a tengeri hadviselés iránt érdeklődőknek több»