hp   2015. 01. 24.

Minden idők egyik (ha nem) a legjobb háborús drámája. Prochnow hihetetlenül erős alakítást nyújtott, az egész filmet pedig belengi egy olyan atmoszféra, ami filmkedvelőként lehengerlő, nézőként pedig egészen nyomasztó. Nagy film, az egyik legnagyobb a maga nemében.

Deku   2017. 07. 10.

Szeretem a háborús filmeket de ez hatalmas csalódást okozott számomra. Ez az film egy katasztrófa. Csalódást okozott elképzelni se tudtam volna az elején. Egyszer mindenképpen nézhető.

dailyfilmsan   2019. 08. 01.

A 80-as évek egyik legkiemelkedőbb darabja. A német háborús film, mint hitelességben mint szerepjátékban és cselekményben kiemelkedő. A második világháborús német U-boatok, azaz tengeralattjárók nem éppen a legszerencsésebb katonák voltak. A körülmények silánysága és a veszélyes bevetések talán elképzelhetetlenek voltak egészen 1981-ig hála Wolfgang Petersennek. A film lélektani jelensége nagyon erős. A látványvilág szegényes viszont sokatmondó. Egyszóval muszáj megnézni, annak főleg aki érdeklődik a háborús filmek iránt.

Dodi   2015. 06. 18.

Nagyon jó háborús dráma, ami magával rántja a nézőt. Nyomasztó alkotás, Jürgen Prochnow kiváló alakításával.

NorbiP   2017. 03. 11.

A film menete nem volt rossz, mégis okkal szavazom le. A film hosszabb volt sokkal a kelleténél, és a vége nagyon nem tetszett. Úgy éreztem sútba vágta, az azelőtti 3 órát.

Heinz Hoenig
Klaus Wennemann
Herbert Grönemeyer

Ajánljuk mindazoknak, akik szeretik a háborút nyers valójában szemlélni, ajánljuk a tengeralattjáró mániásoknak, a lassú tempójú filmek kedvelőinek és a tengeri hadviselés iránt érdeklődőknek több»

A 31 millió német márkába kerülő film hosszú ideig a valaha készült legdrágább német film volt. 2006-ban a Parfüm: Egy gyilkos története verte meg, amely azonban német–francia–spanyol összefogásban készült angol nyelven.

(dailyfilmsan )

A filmben a külső jelenetekhez egy kis méretű tengeralattjárót használtak a készítők, amit belülről egy búvár irányított.

(dailyfilmsan )

1981-ben 6 Oscar-jelölést kapott a film, ami 1997-ig a legtöbbnek számított, amit idegen nyelvű film valaha is kapott.