Közösség

Vélemény:

 

88 A tengeralattjáró

Az egyik legjobb második világháborús film

 
Recensor   2020.08.21 19:52
6

Kevés olyan film van, mely a Das Bootnál érzékletesebb realizmussal tudja bemutatni a második világháború tengeralattjárós harcait és mely jobban átélhetővé teszi a tengeralattjárókon szolgálók érzéseit. Ez a történet egyszerre szól bátorságról, hősiességről, életről és halálról, miközben történelemhűen bemutatja a tengeri hadviselés részleteit egy német U-Boot sorsán keresztül. Mikor először láttam, erősen a hatása alá kerültem, aztán még sokszor megnézve próbáltam rájönni arra, hogy mitől működik olyan jól ez a német film. Aztán rájöttem: azért működik, mert minden manír és hatásvadászat nélkül, egyszerűen és valósághűen vezeti végig a cselekményt. Wolfgang Petersen az egyik legjobb valaha készült háborús filmet rendezte meg 1981-ben, melynek sikeréhez óriási mértékben hozzájárult Jürgen Prochnow kitünő játéka is. Pozitívum a sok harci jelenet, melyekben szinte ott vagyunk mi is a mélyvízi bombáktól rettegve. Pozitívum a tengerészek alakítása, a látványvilág és a pörgős tempó is. Értékelésem: 85%, részletezve: alaptörténet: 80%, rendezés: 90%, szinészet: 85%, látványvilág: 90%.