Kelly hősei

Kelly's Heroes

2024.03.30 Master

A legjobb háborús kalandfilmek egyike

Gyermekkorom nagy kedvence az 1970-es Kelly hősei (Kelly's Heroes), mely a második világháború nyugati frontján játszódik, valamikor 1944-ben. Az alaptörténet fő karakterei amerikai katonák, akik egy német területen fekvő bank kirablására készülnek. A film műfaja nehezen meghatározható, van ahol drámaként, másutt vígjátékként jelenik meg. Szerintem háborús kalandfilm. Ami a legjobb benne szerintem, az a rengeteg szórakoztató karakter és vicces párbeszéd, mely nehezen illeszthető egy háborús közegbe. A központi karakter, Kelly egy lefokozott egykori tiszt, aki egy elfogott német alezredestől tudja meg, hogy sok ezer rúd arany van egy bankban, a front túloldalán. Ráveszi társait arra, hogy szerezzék meg az egészet. Zseniális csapat áll össze: Bazi Joe (Telly Savalas), a tökös amerikai altisztek mintaképe is lehetne, Csodabogár (Donald Sutherland), egy elvarázsolt harckocsi-parancsnok, Vaskalap (Don Rickles) pedig a pénzügyi hasznot leső kufár. (Bazi Joe így is szólítja végig.) Kapunk tűzharcokat, küzdelmet, tankos jeleneteket és rengeteg poént, így szerintem ez az egyik legjobb háborús kalandfilm, amit valaha forgattak.

2022.03.29 Coyote

A legjobb háborús film

Kedvenc filmem gyermekkorom óta az 1970-es Kelly hősei. Az alaptörténete fikció, valójában a szövetséges katonák egyetlen csoportja sem próbált meg bankot rabolni a második világháború alatt a német arcvonalak mögött, Clermontban. Ugyanakkor a film hangulata, a szabadszájú amerikai katonák beszédstílusa, a szövetséges katonák körében általánosnak tekinthető lazaság és vagányság körülbelül megfelel a valóságnak. Valóban ég és föld volt a nyugati fronton szolgálók fegyelme és a német drillszellem között. Míg a náciknál vasfegyelem uralkodott, az amerikaiak híresen könnyedén vették a katonáskodást. Az egyes karakterek szerethetőek, különlegesek és még beceneveik is sajátosak: így Bazi Joe (Telly Savalas), Csodabogár (Donald Dutherland), Vaskalap (Don Rickles), Cowboy (Jeff Morris), Petuko (Perry Lopez), Moriarty (Gavin MacLeod), Willard (Harry Dean Stanton). Ezernyi nép szülöttei: van köztük mexikói, török, texasi, zsidó, görög, lengyel, angol, amerikai, és ez adja erősségüket is, hiszen túljárnak a felsőbbrendű németek eszén. A Kelly hősei vidám, jó szövegekkel teli háborús kalandfilm, mely egyedi a maga nemében a sok vérkomoly háborús dráma között. TOP-10 kedvenc filmem listáján - (mely a cyothe.blog.hu blogomon is megtekinthető), és amelynek filmjeiről sorra tervezek itt írni - a Kelly hősei a legelső. Értékelésem: 100%.

2018.03.23 Filmelemző

A filmtörténet talán legjobb háborús vígjátéka, óriási poénokkal, különleges karakterekkel, remek sztorival és rendezéssel. A filmezés nagy alakjai - Eastwood, Savalas, Sutherland - legjobb formájukat hozzák, bemutatva a második világháborús amerikai... Több

2015.12.31 Jerico

Néhány évvel születésem előtt készült film, amit talán 8-10 évesen láthattam először. Szenzációs alkotás, fantasztikus karakterekkel. Bepillantást enged abba a világba, amit az amerikaiak gondoltak második világháborús katonáikról. Jó a humora, sodró... Több

Nem tetszett,Nem tudom,miért,de sem a humora,sem maga a történet sem jött át.Hiába játszanak benne zsenik,én nem értékelem.Gyenge.Olyan izzadtságszagú az egész.

2017.05.19 HercegPeter

Szenzációs filmélmény! Örök klasszikus, ami nem akar mindenáron hőst faragni az amerikai katonákból. Minden karakter nagyon el lett találva, különösen Csodabogár és a Tábornok, aki azt se tudja mi történik, de örül neki és ünnepelteti magát a végén. ... Több

2023.05.15 Scriptor

A legjobb háborús film

Gyerekkorom óta a kedvenc filmem ez az 1970-es háborús vígjáték, melyet sok helyen drámának tartanak. A karakterek teszik különlegessé Brian G. Hutton rendezését, mert kétségtelenül színes és szórakoztató egyéniségekkel pakolták tele, melyekhez ráadásul remek színészeket is találtak. Clint Eastwood mellett Telly Savalas, Donald Sutherland és Don Rickles teszik emlékezetessé a végeredményt. Jó az alapsztori is: egy második világháború kellős közepén zajló bankrablás a nyugati fronton, szövetséges katonákkal végrehajtva. Nagyon jók a párbeszédek, egyes szövegeken szó szerint röhög az ember. És még ennyi év után is szórakoztató az egész. Közben akad izgalom is bőven, rengeteg háborús jelenet, harc, aknamezőn átkelés, lövöldözés, bank-ostrom. A Kelly hősei egyes szövegeit máig idézik. Én vagy százszor láttam, legelőször olyan nyolc-tíz évesen a szüleimmel egy balatoni nyaraláson, és kert-moziban. Soha nem felejtem, hogy mennyit nevetett az a sok ember. Még ma is elő-előveszem, ha rossz kedvem támad. Értékelésem: 99%. A legjobb háborús film.

2020.07.09 HE7EDIK

Legjobb háborús mozi a Piszkos tizenkettővel együtt. Telly Savalas pedig itt is kitesz magáért, olyan dumája van a filmben mindig fetrengek a röhögéstől. Kult klasszikus!

2019.09.27 ZeroHero

Fantasztikus haborus vigjatek a filmtortenelem legnagyobb szineszei kozul tobbel a foszerepekben. A sztori jo, a hangulat jo, a rendezes jo, a diszlet jo, minden jo. Oszinten es kendozetlenul mutatja meg azt, amit komoly filmek nem mernek, hogy mikozben zajlik a haboru, mas dolgokra is gondolnak ezek a derek emberek...

2019.05.09 indingo

A háborús filmek között ez egy szórakoztató darab. Remekbe szabott vígjáték óriási karakterekkel. Nem egy mai darab, de emlékezetes és időt álló, erre mondjuk, hogy ezt mindenkinek látni kell.

2017.07.07 Deku

Clint Eastwoodnak nem csak a western filmek állnak jól de a háborús vígjátékos filmekben is bőven kiválót tud alkotni. Nekem ez nagyon szórakoztató volt.

2019.03.02 Morpheus

A legjobb valaha készített háborús film

A Kelly hősei egy rendhagyó film a sok drámai háborús alkotás között. Stílusa vidám, könnyed, néhol vígjátéki és szabadszájú. Minden korosztály számára igazi szórakozás, már 50 éve. Ritkaságszámba megy, de egy 90% -os alkotás.

2018.03.18 hackerjulcsi

Imádom a humorát! Háborús film és mégis rengeteget lehet nevetni rajta. Sosem fogom elfelejteni Csodabogarat és Kelly ikonikus távolba meredő tekintetét.

2019.02.26 elekm90

Nagyon szórakoztató film, bár vannak a sztoriban lyukak, de a párbeszédek/jelenetek nagyon sokat dobnak rajta. Ez leginkább Donald Sutherland (Csodabogár) és Telly Savalas (Bazi Joe) karaktereinek köszönhető. Emellett nagyon jól van felvéve, ahhoz képest, hogy egy 1970-es filmről van szó, mai szemmel is "jól néz ki". 8,5/10