Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A piszkos tizenkettő (1967)

The Dirty Dozen

Kazydo   2020. 08. 20.

Bár nem az én korosztályom filmje, de édesapám által sok régi történetet láttam, és azóta is szeretek nézni ilyeneket. Ez a film a legjobb példa rá, hogy nagy nevekkel is ellehet adni egy amúgy nem nagy izgalmakkal bíró történetet. A poénok és a szín... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 18.

Ennek a filmnek nem kopik a varázsa

A piszkos tizenkettő idén ünnepli bemutatójának 50. évfordulóját, ám a varázsa nem kopott meg az évek során. Ezt pedig részben annak köszönheti, hogy bár alapvetően egy háborús film, de nem az a lényeg, hogy csatatérről csatatérre megyünk és gyilkolj... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 26.

Lehet, hogy régi de még mindig megüti a mércét, ilyen filmet többet is szívesen látnék még ma is. A maga furcsa módján igazán kis szerethető filmről van szó. Inkább mondanám átlagosnak mintsem kiemelkedőnek, de ettől függetlenül is nagyon szerettem.

HETEDIK   2018. 01. 27.

Máig a legjobb és legviccesebb háborús film, nem fog rajt az idő vasfoga. A mára javarészt sajnos elhunyt legendák felejthetetlen alakítása, a nagyszerű történet, a precíz rendezés mind hozzájárul a klasszikussá válásához. Akárhányszor nézhető kultmozi.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Ez a film a mai napig kategóriája egyik legjobbja. Izgalmas, pörgős, időnként humoros és kitűnően megvalósított alkotás. Nagyszerű színészekkel. Hosszú film, de észre sem veszi az ember, mert nincs benne unalmas rész.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Még mindíg nézhető,és élvezhető fil,telis tele óriási sztárokkal,akik mind lubickolnak a szerepben.A poénok sem koptak meg,és a története is egészen kiváló.Kultfilm.

Norbi   2018. 07. 10.

Nem éppen idei alkotás, de nagyon élvezhető a mai fiatalságnak is. Nagyon jó, bár nem a legigazabb oldalát mutatja a dolgoknak ez a film, de jó hangulatú filmecske.

Lee Marvin
Lee Marvin

John Wayne visszautasította Reisman szerepét.

(HETEDIK )

Jack Palanc visszautasította Savalas szerepét.

(HETEDIK )

Lee Marvin a forgatás alatt alkohol problémákkal küzdött.

(HETEDIK )

Bronson apja a valóságban is szénbányász volt.

A filmben 48 baki van.

(HETEDIK )

Lee Marvin a valóságban is harcolt a második világháborúban.

(HETEDIK )

A filmet 1966 áprilisa és októbere közt forgatták.

(HETEDIK )

A film büdzséje kilencszeresét hozta vissza.

(HETEDIK )

A film bevételei elérték a 45 millió dollárt.

(HETEDIK )

A film költségvetése 5 millió dollár volt.