A piszkos tizenkettő

The Dirty Dozen

2024.02.25 hátadlegyenelöl

Ha klasszikus, ha nem, egy remake-et azért megérdemelne. A színészi játékot leszámítva azért ez már gyenge. Pedig szeretem ezt a filmet, de valahogy már nem üt.

Még mindíg nézhető,és élvezhető fil,telis tele óriási sztárokkal,akik mind lubickolnak a szerepben.A poénok sem koptak meg,és a története is egészen kiváló.Kultfilm.

2017.02.18 ArpiHajdu és Réci

Ennek a filmnek nem kopik a varázsa

A piszkos tizenkettő idén ünnepli bemutatójának 50. évfordulóját, ám a varázsa nem kopott meg az évek során. Ezt pedig részben annak köszönheti, hogy bár alapvetően egy háborús film, de nem az a lényeg, hogy csatatérről csatatérre megyünk és gyilkolj... Teljes kritika

2017.07.26 Deku

Lehet, hogy régi de még mindig megüti a mércét, ilyen filmet többet is szívesen látnék még ma is. A maga furcsa módján igazán kis szerethető filmről van szó. Inkább mondanám átlagosnak mintsem kiemelkedőnek, de ettől függetlenül is nagyon szerettem.

2018.01.27 HE7EDIK

Máig a legjobb és legviccesebb háborús film, nem fog rajt az idő vasfoga. A mára javarészt sajnos elhunyt legendák felejthetetlen alakítása, a nagyszerű történet, a precíz rendezés mind hozzájárul a klasszikussá válásához. Akárhányszor nézhető kultmozi.

2015.05.04 ZeroHero

Ez a film a mai napig kategóriája egyik legjobbja. Izgalmas, pörgős, időnként humoros és kitűnően megvalósított alkotás. Nagyszerű színészekkel. Hosszú film, de észre sem veszi az ember, mert nincs benne unalmas rész.

2018.07.10 Norbi

Nem éppen idei alkotás, de nagyon élvezhető a mai fiatalságnak is. Nagyon jó, bár nem a legigazabb oldalát mutatja a dolgoknak ez a film, de jó hangulatú filmecske.

2020.08.20 Kazydo

Bár nem az én korosztályom filmje, de édesapám által sok régi történetet láttam, és azóta is szeretek nézni ilyeneket. Ez a film a legjobb példa rá, hogy nagy nevekkel is ellehet adni egy amúgy nem nagy izgalmakkal bíró történetet. A poénok és a szín... Több

2019.07.09 Bizsu82

Színvonalas film. Igazi időtálló klasszikus. Fordulatos. Kiváló a színészek alakítása, profik és magával ragadóak. Szívesen néztem meg akár többször is.

2018.03.31 Zsceeeka

Nagyon szeretem, már több, mint 20 éve ezt a filmet, igazi kortalan mű, nem tudom igazából, mitől lett az egyik kedvencem, mi fogott meg benne, de van valami varázsa (diagólusok, karakterek, stb...).

2016.04.25 Loborg

Gyerekkorom óta az egyik kedvencem és felnőttként megnézve is ugyanúgy tetszik, bár már belátom, hogy nem gyerekeknek való, nem véletlenül nem néztem (nem is nézhettem anno) egyedül otthon. Igazán időtálló alkotás, bár a "szép" emlékek azért biztosan sokat nyomnak a latba.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Talán minden idők legjobb katonás filmje. A sztori csillagos ötös, a színészek csillagos ötösök, a képi világ csillagos ötös, a hangulat csillagos ötös. Barmikor bárhol adják, megnézem. Donald Sutherland egyszerűen annyira zseniális benne, hogy arra nincsenek is szavak.

2018.02.03 zsani

Nagyon izgalmas film. Egy percet sem unatkoztam alatta, Nagyon jó alakítást nyújtanak a színészek. Mindenkinek ajánlom. Szerintem nagyon jól sikerült adaptáció.

2017.05.31 szkodvig

Tökéletes film, tökéletes színészi játékkal és megfelelő drámával körítve.Bárkinek szívesen ajánlanám. A többi részhez képest messze ez a legjobb, habár a későbbiek sem olyan rosszak.