Hindenburg: The Last Flight

1937 májusa, Frankfurt. A világ legnagyobb léghajója épp New York-i útjára készül. Impozáns méreteivel és tiszteletet parancsoló megjelenésével a Hindenburg a náci Németország gazdasági növekedésének szimbóluma volt, ugyanakkor annak áldozata is egyben, ugyanis a héliumra kivetett amerikai embargó semmiképp sem akadályozhatta meg a hajó reprezentatív útját. Hélium híján így a Hidndenburgot tűzveszélyes hidrogénnel töltötték fel, és ez okozta annak látványos vesztét. A film a zeppelin utolsó útját meséli el annak utasai szemszögéből.

Ország: Németország
Premier: 2011.02.06.

1. évad (2013) - 2 epizód

2016.07.20 WaldyxMan

Csatlakozom. Nincs mit kertelni rajta, ez tényleg a Titanic egy "németes" változata, sokkal jobban ki van hangsúlyozva a szerelmi szál, mint a történelmi jelleg. Ettől egy kissé érdektelenné vált a számomra.

2015.05.01 lollipopp

Tele ment a szemem CGIval. Pedig nem tűnik valami olcsó költségvetésű filmnek. Ennek ellenére én jól szórakoztam rajta.

2015.03.27 zeus1000

Az 1971-es változat egy nagy kedvencem. Kellőképpen mellbevágó és kilátástalanságot sugalló. Amilyennek egy katasztrófafilmnek szerintem lennie kell. Épp ezért féltem is egy kicsit ettől a remaketől. Az látszik, hogy nagyon azt a romantikus oldalról ... Több