Huhogók

Huhogók

Chouans!

1793-ban, a művelt, feddhetetlen és széles látókörű De Kerfadec herceg egy francia kisvárosban él fiával, Aurele-lel, gyönyörű, örökbe fogadott lányával, Celinnel és egy lobbanékony, felkarolt fiúval,Tarquinnal. A herceg eleinte szimpátiával figyeli a forradalom eseményeit, ám hamarosan mélyen csalódik benne. A vérontástól megrettenve kénytelen beismerni, hogy a forradalmi hatalom ugyanolyan kegyetlen, pusztító erő, mint korábban a monarchia volt. Aurele és Tarquin régóta szerelmesek Celinbe, ám a lány, úgy tűnik, nem vesz tudomást a fiatalok érzelmeiről. Hamarosan Aurele is kiábrándul a forradalomból és csatlakozik a Huhogókhoz, akik a régi rendet próbálják visszaállítani. Ellenfele Tarquin lesz, aki különös kegyetlenséggel küzd az új rend fenntartásáért.

Ország: Franciaország
Premier: 1988.03.23.
Stéphane Freiss
Stéphane Freiss

2018.12.24 csenge

Jó kis film lett ez (is) a francia forradalomról, amit egy szerelmi háromszög tesz még élvezetesebbé. Kicsit talán hangsúlyosabb szerepet kap a szerelmi vonal, mint a politikai történések bemutatása, emiatt én inkább romantikus kalandfilmnek nevezném.

2018.02.12 Mantracz

Átlagosnak mondható francia történelmi dráma. Hozza, amit kell, a francia rendezők szeretik a forradalom témáját. A szinte kötelező szerelmi szál is megvan, kalandfilmnek viszont nem igazán nevezném.