Nevem Zlatan (2021)

I Am Zlatan

Adikgashiik   2022. 08. 26.

Kapufa

Szeretem a focit, szeretem Zlatant. Az életrajzi filmek, főleg a sport témájúak a szívem csücskei. Vártam már ezt a filmet, de ez a film konkrétan össze lett csapva. A sztoriban ott a potenciál, látszik a filmen is, de olyan mintha nem tudná mit akar. Mindenből kapunk, folyamatosan 1-1 kis adagot aztán kifújt az egész. Sokkal jobban örültem volna inkább egy sorozatnak 5-6 epizódban, akkor lett volna rendes játékidő mindent kicsomagolni rendesen, mert érdekes az egész sztori, én néztem volna még. Jóval többet vártam.

HE7EDIK   2022. 08. 22.

Kaphatott volna sokkal jobb filmet is minden idők egyik, ha nem a legjobb focistája. Aki nem hiszi, nézze meg a film végén az összeállítást, milyen gólokat rúgott karrierje során.

Szilárd-Leo   2022. 08. 23.

Végre

Sziasztok egy igaz történet. Mi másról fociról. A történet a gyerekkorától kezdődik de csak addig míg nem kerül az AJAX csapatába, a többit úgy is tudjuk. A kezdetek: gyerekkorában egy kezelhetetlen srácot mutat be, de szépen lassan felnő, rájön mi helyes és helytelen dolog. A középiskolában még eldurvul. És végül a MALMÖ csapatába B csapatban kezd, de később A csapatba folytatja. Végül elérte célját, mi már tudjuk, történelmet írt és valóságos legenda lett a foci történelemben... Nincs vége, vagy csak pályán.

Dani   2022. 08. 19.

Őszintén szólva én nagyon vártam ezt a filmet, de valahogy úgy érzem, hogy csalódnom kellett. Szerintem nagyon fércmunka az egész.

BonCsa   2022. 08. 18.

Érezhetően a focirajongókat akarták megszólítani ezzel a filmmel, de szerintem alaposan mellélőttek az alapötlettel.

A film összbevétele 1 915 257 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 23 848 842 forintot termelt. A hazai mozik összesen 15 053 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Nevem Zlatan forgatókönyve David Lagercrantz, svéd író életrajzi könyve alapján készült.

(csd)

A film története a világhírű focista, Zlatan Ibrahimovic életét mutatja be.

(csd)

A film Jens Sjögren első nagyjátékfilmes rendezése.