Ikarosz

Ikarosz

Icare

Ikarosz apja, a híres feltaláló, Daidalosz ifjú tanonca a knósszoszi szobrászműhelyben. Életét felforgatja egy titokzatos, bikafejű lény felfedezése, aki a királyi palotában rejtőzködve él.
Titkos barátság köti össze a két kamaszt, mígnem Minósz király a "szörnyet" bezárja a Daidalosz által… Több

Rendező: Carlo Vogele
Forgatókönyvíró: Isabelle Andrivet, Carlo Vogele
Ország: Franciaország, Luxemburg, Belgium
Premier (HU): 2023.02.23. | Telekom TVGO (2022.11.03.)
Forgalmazó: ADS Service

2023.02.25 Buffy

Szerintem ez egy elképzesztően felemelő és tanulságos történet. Nagyon örülök, hogy animációs film is készült belőle, ami ráadásul gyönyörűszép.

2023.02.23 Wesleyvep

Nekem rajzolás kikáltképp tetszett, az egész valahogy olyan nagyon "nyugis", moziban pedig különösen nagy élmény.

A film összbevétele 602 300 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 801 755 forintot termelt. A hazai mozik összesen 527 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Ikaroszban keveredik a barokk és a keleti zene, de mindenekelőtt a 2D és a 3D animáció technikája is.Szerző: csd

Carlo Vogele ellátogatott Kréta ókori helyszíneire. „Visszamentem Knósszoszba néhány felvétel erejéig. A színeknek és a fényeknek nagyon fontos szerepük van ebben a filmben, hogy a történetet valóságossá tegyék.”, nyilatkozta a rendező.Szerző: csd

A film a luxemburgi születésű Carlo Vogele első nagyjátékfilmje.Szerző: csd