Szemben az árral

Szemben az árral

In Harm's Way

1941. december 7-én reggel, járőrözés közben Torrey százados értesül a Pearl Harbor elleni támadásról, s a parancs szerint meg kell keresnie és támadnia a japán erőt. A film három család történetét meséli el a második világháború kitörése… Több

Forgatókönyvíró: Wendell Mayes
Premier: 1965.04.06.

Stanley Holloway 73 éves volt, amikor az ausztrál partiőrök vezetőjét játszotta.Szerző: Thibo84

Kirk Douglas elfogadta a második főszerepet, mert karrierje a Spartacus (1960) óta lefelé ívelt Az utolsó cowboy (1962) kudarcának köszönhetően.Szerző: Thibo84

A nők által a film során viselt nem katonai jelmezek és frizurák közül sok az 1960-as évek közepéig volt korabeli, amikor a film készült, nem pedig az 1940-es évek elejétől. Ez különösen észrevehető a megnyitó táncos jelenetben. A benne szereplő stábtagok közül valójában sokan aktív szolgálatot teljesítő tisztek és házastársaik voltak.Szerző: Thibo84

Henry Fonda, aki a csendes-óceáni flotta második főparancsnokát ábrázolta, a második világháború haditengerészeti veteránja volt, a Csendes-óceánon szolgált. Miután elkészítette a Különös esetet (1942), bevonult a haditengerészethez, hogy harcoljon a második világháborúban, mondván: "Nem akarok hamis háborúban lenni egy stúdióban". Három évig szolgált a haditengerészetnél, először az Egyesült Államok rombolójának 3. osztályú U.S.S. Satterlee-n, majd másodszor, miután megbízást kapott hadnagyként a Légiharc-hírszerzésben. Szolgálatáért megkapta a bronzcsillagot, a negyedik legmagasabb kitüntetést.Szerző: Thibo84