Szemben az árral

In Harm's Way

Stanley Holloway 73 éves volt, amikor az ausztrál partiőrök vezetőjét játszotta.Szerző: Thibo84

Kirk Douglas elfogadta a második főszerepet, mert karrierje a Spartacus (1960) óta lefelé ívelt Az utolsó cowboy (1962) kudarcának köszönhetően.Szerző: Thibo84

A nők által a film során viselt nem katonai jelmezek és frizurák közül sok az 1960-as évek közepéig volt korabeli, amikor a film készült, nem pedig az 1940-es évek elejétől. Ez különösen észrevehető a megnyitó táncos jelenetben. A benne szereplő stábtagok közül valójában sokan aktív szolgálatot teljesítő tisztek és házastársaik voltak.Szerző: Thibo84

Henry Fonda, aki a csendes-óceáni flotta második főparancsnokát ábrázolta, a második világháború haditengerészeti veteránja volt, a Csendes-óceánon szolgált. Miután elkészítette a Különös esetet (1942), bevonult a haditengerészethez, hogy harcoljon a második világháborúban, mondván: "Nem akarok hamis háborúban lenni egy stúdióban". Három évig szolgált a haditengerészetnél, először az Egyesült Államok rombolójának 3. osztályú U.S.S. Satterlee-n, majd másodszor, miután megbízást kapott hadnagyként a Légiharc-hírszerzésben. Szolgálatáért megkapta a bronzcsillagot, a negyedik legmagasabb kitüntetést.Szerző: Thibo84

Patricia Neal azt mondta: "Imádtam John Wayne-t. Mesésen kijöttünk! Amikor először dolgoztunk együtt, egyáltalán nem kedveltem. De Honoluluban sokkal boldogabb ember volt."Szerző: Thibo84

John Huston önéletrajza szerint ez a film késztette Tom Tryont arra, hogy felhagyjon a színészi karrierrel. A The Cardinal (1963) forgatása során már megtapasztalta Otto Preminger producer és rendező haragját. Preminger ugyanannyit érzékelt, és ahelyett, hogy megpróbálta volna megnyugtatni az izgatott Tryont, előbb félelméért szidta meg a többi szereplő előtt, majd mögötte sétált, és belekiáltott a fülébe: "RELAX!". Állítólag majdnem kilépett aznap, de színésztársai lebeszélték róla.Szerző: Thibo84

John Wayne és Otto Preminger szándékosan kerülte a politikát a forgatás során.Szerző: Thibo84

Ez volt az utolsó második világháborús eposz, amit fekete-fehérben forgattak.Szerző: Thibo84

Kirk Douglas azt írta, hogy John Wayne őt akarta Eddington szerepére. Meglepődött, mivel nem ismerték egymást, politikai véleményük pedig nagyon eltérő volt. Ennek ellenére az együttműködés sikeres volt, és Az óriás árnyékában (1966), valamint a Rabold el az aranyat!-ban (1967) együtt szerepeltek. Wayne cége, a Batjac volt az első tőzsdén jegyzett produkciós társaság, Douglas produkciós cége, a Bryna a második helyen szerepelt.Szerző: Thibo84

Ez volt John Wayne utolsó fekete-fehér filmje.Szerző: Thibo84

A haditengerészeti csatahajók olyan nagy méretű modellek voltak a nagyobb részletesség kedvéért, hogy belülről is működtethetők voltak.Szerző: Thibo84

John Wayne a tüdőrák miatt a forgatás végére vért köhögött. Ennek ellenére a forgatás alatt napi hat csomag cigarettát szívott.Szerző: Thibo84

John Wayne mellett Franchot Tone is tüdőrákban szenvedett a forgatás során. Ellentétben Wayne-nel, aki túlélte első rákos esetét (1979-ben, gyomorrák), Tone 1968 végéig küzdött a halálos kórral, és csak négy filmszerepe volt e film és halála között. Wayne-nek tizennyolc filmszerepe volt, és számos televíziós szereplése (miután egy rákos tüdőt és két bordát eltávolítottak 1964. szeptember 17-én) e film és saját halála között.Szerző: Thibo84