Ez történt egy éjszaka

Ez történt egy éjszaka

It Happened One Night
Videók

Az Ez történt egy éjszaka című film főhőse Peter, a szabad szájú újságíró, és Ellie, a kissé megszédült úrilány, aki megszökött otthonról. Útjaik keresztezik egymást, és a helyzet úgy hozza, hogy kénytelenek együttműködni. Lényegében kihasználják egymást: az újságírónak a lány nagy… Több

Rendező: Frank Capra
Forgatókönyvíró: Robert Riskin, Samuel Hopkins Adams
Premier (HU): 1935.01.10.

2017.08.14 Berto49

Most, a megnézés után nem értem azt a nagy lelkendezést, ami körülveszi ezt a filmet. Caprának van jó néhány ennél sokkal jobb filmje! Mondjuk a gribedlis Clark Gable soha nem volt a kedvencem. Claudette Colbert engem pedig nagyon erősen Ágay Irénre ... Több

2016.12.28 Galway

Nagyon tetszett a film! Nekem nem volt unalmas egyáltalán. Nyilván ha már valaki megszokta a mai filmek pörgősségét, akkor nehezebb lehet egy ilyen kicsit lassabb filmet megnézni, de szerintem máig élvezhető maradt ez az alkotás. Iszonyat szellemes, volt néhány rész, ahol szó szerint hangosan felnevettem. Csak ajánlani tudom.

2015.12.28 Zsu99

Mai szemmel már kissé régimódi, vontatott film, de összességében jól összerakott és ötletes történet. Néhol lassú a cselekménye és kicsit untatott. Egyszer nézhető.

A legjobb férfi (Clark Gable) és a legjobb női főszereplőnek (Claudette Colbert) járó Oscar-díjat is megnyerte a film. Emellett a legjobb film, legjobb rendezés és legjobb forgatókönyv kategóriában is elhozta az arany szobrot!Szerző: GedyPapa

A Columbia Pictures stúdió 5. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 8. helyen végzett a TOP 100-ban.Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 46. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87