Camelot - Harcok trónja (2021)

Kaamelott - Premier volet

UmpaLumpa   2022. 05. 06.

Oké, nekem ez a fajta humor egyszerűen csak nem jött be. Szerintem nem veszít sokat az, aki kihagyja.

demonkiller45   2022. 05. 05.

Eléggé jópofa film, de szerintem a sztori sok ponton idétlen tud lenni. Nekem egyszeri nézésre bejött, de nem hiszem, hogy valaha még meg fogom tudni nézni.

A film összbevétele 21 965 451 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 414 230 forintot termelt. A hazai mozik összesen 792 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmre előzetesen közel 60 ezer jegyet váltottak Franciaországban mindössze 24 óra leforgása alatt.

(csd)

A sorozat 2009-es lezárása után közvetlenül jelent volna meg egy trilógia változat, a rendező és a stúdió azonban jogi ellentétekbe bonyolódott, amely csupán 2015-re rendeződött, a hosszas előkészületek után a film forgatása csupán 2019-ben kezdődött.

(csd)

Thomas Pesquet francia űrhajós nagy rajongója a sorozatváltozatnak, így egy küldetése során egyenesen a rendezőt kérte meg, hogy tegye számára elérhetővé a filmet, amelyet be is mutattak neki a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén.

(csd)

A film zenéje korábban jelent meg, mint maga a produkció a koronavírus-járvány következtében történt premier elhalasztása miatt, az albumot a Deutsche Grammophon adta ki.