Camelot - Harcok trónja

Camelot - Harcok trónja

Kaamelott - Premier volet

A zsarnoki Lancelot-du-Lac és szász zsoldosai pusztítást okoznak Logres királyságában. A zsarnoki uralom alatt megalázott istenek Arthur Pendragon visszatérését várják, és hogy végre megszerveződjön az ellenállás.

Vajon képes lesz-e Arthur egyesíteni a lázadókat, megdönteni… Több

Forgatókönyvíró: Alexandre Astier
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2022.05.05. | Telekom TVGO (2022.08.05.)
Forgalmazó: ADS Service

2022.12.16 Török389133

Ez pocsék volt.

2022.05.06 UmpaLumpa

Oké, nekem ez a fajta humor egyszerűen csak nem jött be. Szerintem nem veszít sokat az, aki kihagyja.

2022.05.05 demonkiller45

Eléggé jópofa film, de szerintem a sztori sok ponton idétlen tud lenni. Nekem egyszeri nézésre bejött, de nem hiszem, hogy valaha még meg fogom tudni nézni.

A film összbevétele 21 965 451 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 427 940 forintot termelt. A hazai mozik összesen 804 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmre előzetesen közel 60 ezer jegyet váltottak Franciaországban mindössze 24 óra leforgása alatt. Szerző: csd

A sorozat 2009-es lezárása után közvetlenül jelent volna meg egy trilógia változat, a rendező és a stúdió azonban jogi ellentétekbe bonyolódott, amely csupán 2015-re rendeződött, a hosszas előkészületek után a film forgatása csupán 2019-ben kezdődött. Szerző: csd

Thomas Pesquet francia űrhajós nagy rajongója a sorozatváltozatnak, így egy küldetése során egyenesen a rendezőt kérte meg, hogy tegye számára elérhetővé a filmet, amelyet be is mutattak neki a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén.Szerző: csd

A film zenéje korábban jelent meg, mint maga a produkció a koronavírus-járvány következtében történt premier elhalasztása miatt, az albumot a Deutsche Grammophon adta ki.Szerző: csd