Az ember, aki megölte Don Quixote-t (2018)

Don Quijote gyilkosa

GabrielSloane   2020. 05. 18.

Terry Gilliam tébolydája

A film igencsak hányatott sorsú, hiszen közel 30 évig készült úgymond, és rengetegszer akadt el útközben a projekt. Terry Gilliam ezt tervezte az egyik legnagyobb szabású alkotásának, a végsőkig kitartott mellette, és nagy nehezen csak sikerült belől... teljes kritika»

BoBamburg   2020. 01. 29.

Szinte biztos voltam benne, hogy ez egy tök jó film lesz, hiszen adott egy nagyszerű rendező és egy jó színészi gárda. Ennek ellenére nem tudtam végignézni, bármennyire is szerettem volna. Túl vontatott és sokszor inkább azt éreztem, hogy egy nagy káosz az egész, nem pedig egy jól átgondolt film.

Turro   2018. 11. 02.

A film ugye arról híres, hogy Terry Gilliam hány évig próbálta megcsinálni, és hát a végső filmet látva úgy érzem, ez érződik is a filmen, mert nem valami egységes. Azért nem bántam meg, hogy megnéztem.

varjú   2018. 07. 11.

A szereplőgárda brillírozik végig, öröm volt ezeket a színészeket együtt látni. A castingos értette a dolgát, és a forgatókönyvvel, meg a rendezéssel sem volt nagy baj, szóval én ajánlom a filmet mindenkinek!

Stellan Skarsgård
Adam Driver

Terry Gilliam talán ezzel a filmmel ugyanazt mondja, mint tanult barátai és pályatársai, Francis Ford Coppola és Martin Scorsese a manapság minden mozivásznat elöntő szuperhősös Marvel-filmekről, és mint Cervantes a lovagregényről. több»