A kiméra

A kiméra

La chimera

Mindenki a saját kiméráját hajszolja, anélkül, hogy valaha is képes lenne megragadni azt. Egyeseknek a könnyű pénzről való álom, másoknak egy elmúlt szerelem keresése.

A fiatal angol régész, Arthur a Tirrén-tenger partján fekvő kisvárosban, ahol él, rátalál a tombaroli nevű bandájára,… Több

Forgatókönyvíró: Carmela Covino, Marco Pettenello
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Svájc, Olaszország, Törökország
Premier (HU): 2024.04.04.
Forgalmazó: Cirko Film

KULCSSZAVAK

2024.04.06 tomtom

Én egyszerűen valahogy nem éreztem azt, hogy ez a film nekem készült volna, még ha a történet egyébként nagyon is le tudott kötni. Valahogy talán túlságosan is elidegenítve éreztem magam a töténettől.

2023.11.14 kabel

Lélekvándorlás

A La chimera egy túlnyújtott, személyes dráma, rengeteg érdekes, de sajnos alulfejlesztett történeti szállal. Főszereplőnk, Arthur, egy csavargó, de különleges képességgel bír. Természetfeletti módon képes arra, hogy megtaláljon sírokat, hogy azt sír... Teljes kritika

2024.04.05 anonym

Érezhetően nagyon érzelmes film, amit nem könnyű megemészteni, de szerinte kellőképpen elvont ahhoz, hogy az ember igazán érezze a mélységét.

A film 1 542 810 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 881 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.