Kecskebűvölők

Kecskebűvölők

The Men Who Stare at Goats
Videók

Bob (Ewan McGregor) az újságíró a nagy sztori után kutatva belebotlik Lyn Cassadybe (George Clooney), aki elmondása szerint az Egyesült Államok hadseregének tagja, ám egy rendkívül titokzatos alakulatban, az Első Föld Zászlóaljban szolgált. Az egység célja az volt, hogy a paranormális… Több

Rendező: Grant Heslov
Forgatókönyvíró: Jon Ronson, Peter Straughan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2010.03.25.

2022.02.17 Lazók György

Egy szatírának fontos, hogy éle legyen, viszont a karakterszínész Grant Heslov rendezése megelégszik annyival, hogy jópofa legyen. A film abszurditásának a magját az a tudat adja, hogy a valóságon alapszik, és valóban elképesztő, hogy a hadsereg mics... Több

2017.06.24 indingo

Annyira nem bűvölt el a film, mint szerettem volna. Nem volt rossz, csak sok üresjárat volt benne és ez a valami valójában megtörtént belőle elég tág fogalom.

2017.07.27 Lonka

Utóbbi évek legfurcsább filmje, amit láttam. Nem volt rossz csak szokatlan. A karakterek dobtak rajta egyet, csak kicsit felületes volt egy-két jelenet.

2015.07.06 Bulki

Ez kábé a legviccesebb film, amit valaha láttam, és külön pluszpont neki, hogy pont George Clooney hozta össze, akit alapvetően nem nagyon látunk ilyen szerepekben, de itt most akkorát alakít, hogy az elképesztő. Persze a többiek sem rosszak, de szerintem már Clooney miatt is érdemes megnézni.

2015.12.17 anonym

Nagyon beteg film, de pont ez benne a jó, hogy ilyen elborult humorérzéke van. Persze van, akinek ez nem fekszik annyira, de szerintem pont az a nagy kár, hogy ma már nem annyira készülnek ilyen típusú, kicsit abszurd vígjátékok, mert szerintem ezekhez kell igazán a humorérzék.

A film sokat beszél Jedikről és Jedi erőkről. Ewan McGregor játszotta Obi Wan Kenobi szerepét a Csillagok Háborúja I-III. részében.Szerző: kázsé

A filmben látható "Evolúciós taktikák" kézikönyv egy valódi könyv, amit 1978-ban írtak az Egyesült Államok hadserege számára.Szerző: kázsé

Jeff Bridges karakterének alapjául Jim Channon alezredes szolgált, aki a valódi First Earth Batallion című, a filmben is látható kézikönyvet írta.Szerző: kázsé

A film posztere azokon a kommunista államokbeli felvonulási zászlókon alapul, ahol egymás mellett látható Marx, Engels és Lenin feje, azzal a különbséggel, hogy itt a színészeké és egy kecskéé látható.Szerző: kázsé