Keserű méz

Keserű méz

Bitter Moon
Berto49

Nigel és Fiona hetedik házassági évfordulójuk alkalmából egy Indiába tartó hajóúton vesznek részt. A hajón ismerkednek meg a különös párral: Oscarral, a tolókocsis íróval és feleségével, az érzéki, francia asszonnyal, Mimivel. Oscar megkéri Nigelt, hogy hallgassa végig történetüket. Nigel vonakodva bár, de beleegyezik, mire Oscar már-már zavarba ejtő részletességgel meséli el életük minden apró mozzanatát. Nigel hiába próbál pusztán hallgató maradni, a bizarr, párizsi szerelem története, mely tele van szenvedéllyel, odaadással és gyűlölettel lassan hatalmába keríti, csakúgy mint az ígéret, hogy egy minden képzeletet felülmúlóan kéjes éjszakát tölthet a mese főszereplőjével, Mimivel.

Zene: Vangelis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 1995.09.07.

2021.12.29 Gauss

Ilyen egy jó film. Polanski itt is megmutatta, hogyan kell. :) Kicsit sokkoló, és bár lassabb ütemű, mégis izgalmas, tanulságos és elgondolkodtató, egy különleges film. A színészek is kiválóak. Aki még nem látta, és szereti az igényesebb darabokat, feltétlenül pótolja.

2018.12.13 mamiéstöti2

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam. Rendkívül intelligens alkotásnak tartom, melyből semmi sem hiányzik, olyan mint az élet maga.

2017.07.15 Berto49

2007-ben látam először, majdnem tíz év után javult a megítélésem. 1992-es Polanski film, meglepetés volt benne, hogy E. Seigner (1966-os születésű, Polanski felesége volt, két közös gyerekük is van. A színészmesterség mellett a zenéléssel is foglalko... Több

2017.02.16 Kirana80

A film mélységesen elgondolkoztató. Hova meddig megy el egy kapcsolat, mi az amiből várhatóan nincs más kiút. Egyfajta sokkhatás a film. Roppant érdekesen ábrázolt szituáció főként egy főszereplő szemszögéből.

2015.06.30 drsolomon

A film az érzelmeinkre hat, dramatikus, mélységekbe menő. Találunk benne szenvedélyt, drámát, romantikát, de bizarr és kiábrándító dolgokat is. Jó színészválogatás.

Roman Polanski számos szerepet tölt be a filmben. Ő az egyik írója, producere és ő a rendezője. Szerző: rbernadett

Roman Polanski és felesége, Emmanuelle Seigner számos közös filmjének egyike. Szerző: rbernadett

Eredetileg James Woodsot szerződtették Peter Coyote szerepére, de végül mégsem ő lett a befutó. Szerző: rbernadett