King Kong

A King Kong című filmben egy expedíció érkezik a baljós nevű Koponya-szigetre, azzal a szándékkal, hogy a bennszülöttek által istenként imádott óriásgorillát elvigyék New Yorkba, és ott jó pénzért mutogassák. Csakhogy az óriási Kong rosszul viseli a bezártságot, így megszökik, és pusztító… Több

Premier (HU): 1933.10.17.

King Kong  (2005)

King Kong  (1976)

2016.10.19 TribeBubu

Hihetetlen, hogy a '30-as években ilyen látványos filmet tudtak készíteni. Elképesztően ötletes megoldásaik voltak a látvány kivitelezésére. Persze mai szemmel nézve inkább viccesnek találja az ember, de én nem vagyok meglepve, hogy annak idején az e... Több

2016.02.12 Balint

Zseniális film, emlékszem a pókbarlang jelenetet igen sokáig vadásztam de megérte ;)

2016.01.26 juhasz-david93

Nem igazán jött be az ostoba történet, a kidolgozás, úgy alapvetően az egész. Mindazonáltal azok, akik szeretik ezt a műfajt, nagyon jót szórakozhatnak rajta. A későbbi verzióknál ezerszer jobb.

2015.05.03 Vitya

Valóban egy klasszikus film, amit sokan szeretnek, de nekem valahogy ez a műfaj nem jött be. Idióta, agyament, igazi sztorit nélkülöző gyenge film. A műfajában átlag alatti.

2015.12.29 Luxury

Igazi klasszikus film, de a feldolgozása milliószor jobb mint ez, de az akkori technikai lehetőségek miatt azért ez is kimagasló alkotás. Szerethető műfaj.

A filmet 55 hétig forgatták az akkor még bonyolultnak számító Stop motion technikával.Szerző: stevepisti

A 2017-ben megjelenő reboot címe Kong: Skull Island.Szerző: Bogi87

1976-ban és 2005-bn is készült hozzá remake.Szerző: Bogi87

1991-ben beválogatták az Amerikai Nemzeti Filmarchívumba.Szerző: Bogi87

(2015. 10. 25.)
King Kong történetének rengeteg feldolgozása van, mégsem érhetett egy sem ennek a klasszikusnak a közelébe. Több