King Kong

Balint   2016. 02. 12.

Zseniális film, emlékszem a pókbarlang jelenetet igen sokáig vadásztam de megérte ;)

TribeBubu   2016. 10. 19.

Hihetetlen, hogy a '30-as években ilyen látványos filmet tudtak készíteni. Elképesztően ötletes megoldásaik voltak a látvány kivitelezésére. Persze mai szemmel nézve inkább viccesnek találja az ember, de én nem vagyok meglepve, hogy annak idején az emberek sikoltoztak a vetítés alatt. A bizarrságának köszönhetően nem csak egy látványos szörnyfilmként, de horrorként is megállta a helyét. Maga az alapötlet pedig lenyűgözően eredeti. Nem csoda, hogy annyi feldolgozás, átirat és folytatás készült hozzá.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

Nem igazán jött be az ostoba történet, a kidolgozás, úgy alapvetően az egész. Mindazonáltal azok, akik szeretik ezt a műfajt, nagyon jót szórakozhatnak rajta. A későbbi verzióknál ezerszer jobb.

Vitya   2015. 05. 03.

Valóban egy klasszikus film, amit sokan szeretnek, de nekem valahogy ez a műfaj nem jött be. Idióta, agyament, igazi sztorit nélkülöző gyenge film. A műfajában átlag alatti.

Luxury   2015. 12. 29.

Igazi klasszikus film, de a feldolgozása milliószor jobb mint ez, de az akkori technikai lehetőségek miatt azért ez is kimagasló alkotás. Szerethető műfaj.

King Kong történetének rengeteg feldolgozása van, mégsem érhetett egy sem ennek a klasszikusnak a közelébe. több»

2017-ben jelenik majd meg a a reboot, melynek címeKong: Skull Island.

1976-ban és 2005-bn is készült hozzá remake.

1991-ben beválogatták az Amerikai Nemzeti Filmarchívumba.