King Kong

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Ismét egy óriásira nőtt majom.Sikerült felbosszantani,és ennek beláthatatlan következményei lesznek.Sok újdonságot nem hoz,de rendesen összerakták,és nézhető mozi lett.Aki szereti ezt a műfajt,annak kötelező darab.

GedyPapa   2017. 03. 14.

Egy kicsit elfogult vagyok a filmmel, hiszen szép emlékek fűznek hozzá, azonban az biztos, hogy nagyon hosszú volt. De emellett nagyon látványos és szívet-melengető. Kicsit kettős érzések vannak bennem a film kapcsán, de inkább a jó felé lendül az inga nyelve, mint a gyenge felé!

HETEDIK   2020. 01. 04.

Az egyetlen Peter Jackson film amit szeretek, de ezt nagyon. A látvány pazar, a dínós részeknél az embernek leesik az álla. A vége pedig annyira szívbemarkoló hogy mindig megkönnyezem, valamint mindent elmond az emberiségről. Nagyszerű film zseniális rendezéssel, Jack Black pedig egyik legjobbját nyújtotta.

Norbi   2018. 07. 27.

Nagyon jó filmre leltem. A king kong filmművészetében nézve is kiemelkedő alkotás. Látványvilága magáért beszél, és a színészek miatt sem lehet panasz.

Bazzzsi   2017. 11. 04.

Van egy fajta bája ezeknek a filmeknek. Tudjuk, hogy erős fikció, mégis el akarjuk hinni, legalább arra a 1,5-2 órára amíg nézzük a filmet. Látványra nem lehetett panasz és a történet is elég kerek.

Norbert93   2020. 05. 02.

Nem túlzás azt állítani, hogy a legjobb a King Kong és úgy alapjában véve a szörnyfilmek közül, ami valljuk be azért nem annyira nagy teljesítmény, hogy a legjobb kalandfilmek között tartsuk számon, de el kell ismerni, hogy mégis vérbeli kalandfilm. ... több»

hell.l   2016. 05. 08.

Nekem nagyon tetszett ez a film. King Kong ábrázolása élethűre sikeredett és minden más a történetben. Nagyon jól visszaadta a régi King Kong filmek hangulatát a fejlettebb technológia használatával. Ez egy maradandó alkotás lett.

Naomi Watts

2005-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film 1933-ban játszódik, ugyanabban az évben amikor az eredeti King Kong-ot (1933) bemutatták.

Michael Muhney-t is meghallgatás Bruce Baxter szerepére.

A stúdió Wellingtonban nagyon közel volt a helyi repülőtérhez és az elrepülő gépek gyakran okoztak gondot a külső felvételeknél.

Ian McKellen színházi elfoglaltságai miatt nem vállalta Carl Denham szerepét.

Az 1998-as verzióhoz még Kate Winslet volt az elsőszámú választás a női főszerepre.

Carl Denham szerepére a rendező eredetileg Robert De Nirot vagy George Clooneyt szerette volna.

A végefőcím, több mint 10 perc hosszú.

Adrian Brody volt az első és egyetlen választás Jack Driscoll szerepére.

370 óra nyersanyag készül a filmhez, ami 123-szor több, mint a végső verzió.