Krokodil Dundee

Crocodile Dundee

Paul Greco és John Snyder mindketten szerepeltek A harcosokban (1979).Szerző: Thibo84

A metrójelenet, amelyben a két főszereplő úgy éri el egymást, hogy Mick átlépked az emberek fején, felidézheti az ausztrál juhászkutyák képét, amelyek időnként felmásznak a juhok hátára, hogy gyorsan átjussanak egyik oldalról a másikra.Szerző: Thibo84

Paul Hogan megállapította, hogy az USA-ban Chuck Norris és Rambo keresztezésének tekintik a karakterét.Szerző: Thibo84

2016-ban azt híresztelték, hogy a filmet újraindítják, és Chris Hemsworth lép Paul Hogan helyére.Szerző: Thibo84

Melissa Joan Hart eredetileg kislányként jelent meg a filmben a Central Parkban, akinek a térdét megvágta Mick, de végül törölték a jelenetet.Szerző: Thibo84

A filmet a 20th Century Fox adta ki DVD-n.Szerző: Thibo84

Ingmar Bergman igazgató tulajdonában volt a Crocodile Dundee VHS példánya, ami Fårö-i filmgyűjteményében található.Szerző: Thibo84

A brooklyni BMT Ninth Ave. állomás elhagyatott alsó szintjét használták fel a metró jelenetéhez a film vége felé. Az információs táblák helyesen mutatták az 59. St.-Columbus körhöz való eljutáshoz az utat. A film megjelenéséig azonban a dupla betűs útvonal-jelöléseket elvetették, például az AA jelölés K-vá vált.Szerző: Thibo84

A film az ötödik legnagyobb nézőszámú film az első sugárzása napján, 1989. december 25-én a BBC1-n. 21,75 millió nézőt vonzott. Egyben ez a legnézettebb film, amelyet valaha a BBC-n bemutattak. A négy legnagyobb nézőszámú film: Élni és halni hagyni (1973), A cápa (1975), A kém, aki szeretett engem (1977), Gyémántok az örökkévalóságnak (1971).Szerző: Thibo84

A film megjelenése után Krokodil Dundee túrákat szerveztek a Kakadu Nemzeti Parkban.Szerző: Thibo84

A szereplők és a személyzet kunyhókban aludtak a forgatás helyszínéhez közeli bányásztáborban.Szerző: Thibo84

Linda Kozlowski volt az egyetlen amerikai, aki egész Ausztrália északi területén forgatott.Szerző: Thibo84

Ez a film azon 50 ausztrál film egyike volt, melyeket az ausztrál Nemzeti Film- és Hangarchívum Kodak/Atlab Cinema Collection Restoration Project keretében megőrzésre választottak.Szerző: Thibo84