Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login
NA

Zoltán Bodnár   2019. 12. 27.

Az egyik legjobb film amit láttam

2019 december 19 - én az olaszországi filmbemutató kapcsán láttam a filmet és sajnálattal látom, hogy még tervekben sincs a magyarországi bemutató. Karácsony előtt az egyik legtöbbet adó film volt, jó volt az időzítés. Jól megválasztott szereplők, csodálatos felvételek, és szenzációs zenék. Sezen Aksu dala megfűszerezte az egész film hangulatát. A török vonal ugyan jelen van, de ízig - vérig olasz. A történet nincs kitekerve túlzottan, csak amennyire kell. Egyszer sírsz, majd a másik percben nevetsz. Januárban Budapesten leszek, reméltem, hogy megnézhetem barátokkal, de ha mást nem marad az olasz mozi, mert egy biztos, nem egy olyan film amit egyszer néz meg az ember. Aki felfedezi, hogy játsszák Budapesten, rohanjon és nézze meg...nem utolsó sorban szóljon, hogy mikor és hol. 10 pont.

Serra Yilmaz

A film Che vita meraviglia című betétdalát szerző Antonio Diodato képviseli 2020-ban Olaszországot az Eurovíziós Dalfesztiválon.

A film címe utalás Fortuna Primigenia szentélyére, mely Palesztinában található. Itt dolgozik a Jasmine Trinca által a filmben játszott karakter.

A Fortuna istennő forgatása 2019. május 15-én kezdődött meg Rómában, majd Szicíliában folytatódott, egyebek mellett Bagheriában és Palermóban.