Fortuna istennő

Fortuna istennő

La dea fortuna

Alessandro és Arturo már több mint tizenöt éve alkotnak egy párt. Noha az egykori lángoló és szenvedélyes szerelem tiszteletteljes szeretetté alakult át az évek során, a kapcsolatuk éppen válságba jutott. Miután Alessandro legjobb barátja néhány napra magával viszi a pár két… Több

Rendező: Ferzan Ozpetek
Ország: Olaszország
Premier (HU): 2020.10.01.
Forgalmazó: Cinenuovo
Pia Lanciotti
Pia Lanciotti

2020.09.16 quentin

Okosan rendezett, humoros darab nagyszerű alakításokkal, Barbara Alberti konkrétan zseniális. :) Jó szívvel merem ajánlani!

2019.12.27 Zoltán Bodnár

Az egyik legjobb film amit láttam

2019 december 19 - én az olaszországi filmbemutató kapcsán láttam a filmet és sajnálattal látom, hogy még tervekben sincs a magyarországi bemutató. Karácsony előtt az egyik legtöbbet adó film volt, jó volt az időzítés. Jól megválasztott szereplők, csodálatos felvételek, és szenzációs zenék. Sezen Aksu dala megfűszerezte az egész film hangulatát. A török vonal ugyan jelen van, de ízig - vérig olasz. A történet nincs kitekerve túlzottan, csak amennyire kell. Egyszer sírsz, majd a másik percben nevetsz. Januárban Budapesten leszek, reméltem, hogy megnézhetem barátokkal, de ha mást nem marad az olasz mozi, mert egy biztos, nem egy olyan film amit egyszer néz meg az ember. Aki felfedezi, hogy játsszák Budapesten, rohanjon és nézze meg...nem utolsó sorban szóljon, hogy mikor és hol. 10 pont.

2019.12.13 Face

Izgalmas az alapkoncepció, ezért adtam neki esélyt, és a végeredmény sem okozott csalódást. A Fortuna Istennő egy kellemes kikapcsolódást nyújtó film, melynek főszerepéért Jasmine Trincának minden díjat odaítélnék. Lessetek rá a trailerre, ha az meghozza a kedveteket, biztosan nem fogtok csalódni a filmben sem.

A film Che vita meraviglia című betétdalát szerző Antonio Diodato képviseli 2020-ban Olaszországot az Eurovíziós Dalfesztiválon. Szerző: hp

A film címe utalás Fortuna Primigenia szentélyére, mely Palesztinában található. Itt dolgozik a Jasmine Trinca által a filmben játszott karakter. Szerző: hp

A Fortuna istennő forgatása 2019. május 15-én kezdődött meg Rómában, majd Szicíliában folytatódott, egyebek mellett Bagheriában és Palermóban. Szerző: hp

A filmet 4 kategóriában is jelölték a rangos David di Donatello díjra. Ezek: legjobb főszereplő színésznő - Jasmine Trinca, legjobb eredeti forgatókönyv - Gianni Romoli, Silvia Ranfagni, Ferzan Özpetek, legjobb eredeti dal - Diodato (What a wonderful life), legjobb operatőr - David Giovani.Szerző: hp