Fortuna istennő (2019)

La dea fortuna

quentin   2020. 09. 16.

Okosan rendezett, humoros darab nagyszerű alakításokkal, Barbara Alberti konkrétan zseniális. :) Jó szívvel merem ajánlani!

Zoltán Bodnár   2019. 12. 27.

Az egyik legjobb film amit láttam

2019 december 19 - én az olaszországi filmbemutató kapcsán láttam a filmet és sajnálattal látom, hogy még tervekben sincs a magyarországi bemutató. Karácsony előtt az egyik legtöbbet adó film volt, jó volt az időzítés. Jól megválasztott szereplők, csodálatos felvételek, és szenzációs zenék. Sezen Aksu dala megfűszerezte az egész film hangulatát. A török vonal ugyan jelen van, de ízig - vérig olasz. A történet nincs kitekerve túlzottan, csak amennyire kell. Egyszer sírsz, majd a másik percben nevetsz. Januárban Budapesten leszek, reméltem, hogy megnézhetem barátokkal, de ha mást nem marad az olasz mozi, mert egy biztos, nem egy olyan film amit egyszer néz meg az ember. Aki felfedezi, hogy játsszák Budapesten, rohanjon és nézze meg...nem utolsó sorban szóljon, hogy mikor és hol. 10 pont.

Face   2019. 12. 13.

Izgalmas az alapkoncepció, ezért adtam neki esélyt, és a végeredmény sem okozott csalódást. A Fortuna Istennő egy kellemes kikapcsolódást nyújtó film, melynek főszerepéért Jasmine Trincának minden díjat odaítélnék. Lessetek rá a trailerre, ha az meghozza a kedveteket, biztosan nem fogtok csalódni a filmben sem.

Pia Lanciotti
Pia Lanciotti
Edoardo Brandi

A film Che vita meraviglia című betétdalát szerző Antonio Diodato képviseli 2020-ban Olaszországot az Eurovíziós Dalfesztiválon.

A film címe utalás Fortuna Primigenia szentélyére, mely Palesztinában található. Itt dolgozik a Jasmine Trinca által a filmben játszott karakter.

A Fortuna istennő forgatása 2019. május 15-én kezdődött meg Rómában, majd Szicíliában folytatódott, egyebek mellett Bagheriában és Palermóban.

A filmet 4 kategóriában is jelölték a rangos David di Donatello díjra. Ezek: legjobb főszereplő színésznő - Jasmine Trinca, legjobb eredeti forgatókönyv - Gianni Romoli, Silvia Ranfagni, Ferzan Özpetek, legjobb eredeti dal - Diodato (What a wonderful life), legjobb operatőr - David Giovani.

A film összbevétele 8,1 millió euró volt (2,7 milliárd forint), melyből 1,5 milliót az olaszországi premierhétvégéjén kaszált.