A kommuna (2016)

Trine Dyrholm
Ulrich Thomsen
Ulrich Thomsen

De Matt   2019. 06. 25.

Az alapötlet kimondottan érdekes. Hogyan lehet és ha lehet, mennyire érdemes kommunában élni? Erre ad választ a film, bár egy ilyen kaliberű rendezőtől azért többet vártam. Ez nem jelenti azt, hogy a film nem jó, a két főszereplő (Thomsen és Dyrholm)... több»

Toncsi   2016. 05. 18.

Magabiztos, sodró történetű filmalkotás. Nekünk bejött ez a szatirikus stílus. Nem egy multiplexbe való alkotás, de attól még tud szórakoztató lenni.

hsanya182   2018. 08. 24.

A kommuna gondolatának megvalósítása, miként hat egy 15 év házasságban élő párkapcsolatra. A több ezer év alatt kifejlődött ösztönöket nem sikerül felülírnia az agynak, hiába próbálja elnyomni. Elfojtás, természeteség, unalom, változás. Miként változ... több»

tamas84   2016. 06. 16.

Mozifilmnek nekem ez egy kicsit kevés volt, de kétségkívül megvannak a maga erősségei is, a történet pedig önmagában megér egy filmet. Szóval bele lehet vágni, de csak óvatosan.

Sonny   2016. 07. 15.

Keserédes film minden szempontból. Ilyen a hangulata, de ilyen ízt is hagy maga után. Én azt mondom, hogy óvatosan kell ezzel bánni, lesz még jobb is idén.

A film összbevétele 4 410 339 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 485 928 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 237 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film jelölést kapott 29. Európai Filmdíj legjobb színésznőnek járó díjára.

(ps)

Sok jó ember kis helyen is elfér, tartja a magyar mondás, a dán film viszont azt is megmutatja, hogy mindez nagy helyen sem lehetetlen. A kommuna villájának 430 négyzetmétere hadat üzen a kispolgári unalomnak, a punnyadtságnak, a negyvenpluszos romantikának. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. több»

Thomas Vinterberg a Távol a világ zajától amerikai kitérője után ismét hazatért, hogy A vadászatban már bevált társszerzőjével, az Egy háborút is jegyző Tobias Lindholmmal saját gyermekkori élményeit vigye vászonra. Talán a személyes érintettség okán az Arany Medvére jelölt A kommuna igen érzelgősre sikeredett. 6/10 több»

Mindent figyelembe véve, rettentő jó, erős filmnek tartom A kommunát. Nem, nem ez Vinterberg legjobb filmje, de úgy érzem, mindenkinek látni kell! több»