Egyes nők (2016)

Certain Women

Egyes nők

Sziszi   2016. 09. 24.

Idén nálam eddig ez a film mindent vitt! Nem igaz, hogy Kristen Stewart nem tud játszani, ebben a filmebn igenis megmuttta, hogy egy sokoldalú tehetséges színésznő. De ehhez kellett Kelly Reichardt géniusza is.

M4T   2016. 09. 23.

Jó volt a film, de én személy szerint ki nem állhatom Kristen Stewart-ot, talán az Alkonyat filmek miatt, vagy talán azért, mert rendkívül egysíkú amit színjátszás alatt művel. Egyébként a film élvezetes, sőt, nagyon is jó.

Riot   2016. 09. 22.

Kelly Reichardtnak ismét sikerült egy szívszorongató drámával előrukkolnia. Sajnos szerintem az Oscar-díjhoz kevés lesz, de nálam ő lenne a befutó. Hibátlan szereposztás, igényes szövegkönyv és remekbe szabott dráma!

Michelle Williams
Michelle Williams
Laura Dern
Jared Harris
Sara Rodier
James LeGros

Az Egyes nők a Wendy és Lucy mellett a rendezőnő legszebb és legszomorúbb filmje, de egyben a legtöbb türelmet igénylő is. Hiába játszanak benne filmsztárok, Reichardt érzékeny kamerája előtt mindenki átlagemberré vedlik vissza. A rendező nem ítélkezik, és nem irányítja a figyelmet, csak hagyja, hogy átéljük ezeket a kisszerűnek tűnő, mindennapi krízis- és döntéshelyzeteket. Az Egyes nőket egyszerűen jó nézni, jó vele együtt létezni, és elmerülni az olvadozó, őszi melankóliájában. több»

Habár a patikamérlegen mért összetevőknek és a filmet belengő egyedi atmoszférának köszönhetően megvan a maga bája, amit ha sikerül átvennie a nézőnek már a kezdetekkor, egyáltalán nem kizárt a pozitív véleményalkotás, de ez minden bizonnyal nem a többséget fogja jelenteni.
5.5/10 több»

A filmet Kelly Reichardt megboldogult kutyájának, Lucy-nak ajánlották. Az eb egyébként a rendező két korábbi filmjében is szerepelt, az Old Joy-ban és a Wendy és Lucy-ben.

(ps)

Kristen Stewart azért vállalta el a szerepet, mert nagy rajongója Kelly Reichardt munkásságának.

(ps)

Kelly Reichardt a digitális kamerák helyett filmre vette a filmet, mert azt állította, hogy a hó túl bénán néz ki a digitális felvételeken. Ehhez képest szinte alig volt hó Montanában a forgatás idején.