Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Fél Nelson (2006)

Half Nelson

elekm90   2020. 12. 04.

Ryan Gosling remekül alakítja a drogfüggő tanárt, aki képtelen rendbe rakni az életét, a tanításon kívül nem nagyon találja célját. Voltak jó pillanatai, de összességében nem nagyon tartott sehova a film, én eleinte azt hittem, hogy a kislány-tanár k... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 15.

Ha sikerül ráhangolódni, tetszeni fog

A Fél Nelson tényleg egy olyan film, amire vagy ráhangolódik az ember és hagyja magát sodorni a kissé lassú, lelki mélységeket feszegető történettel vagy nem sikerül elkapnia a hangulatot, amelyet a film megkövetel és unalmasnak, vontatottnak fogja é... teljes kritika»

szaka123   2016. 01. 25.

Ryan Gosling! Elég lenne csak ennyi, de ebben a filmben sokkal több van! Sajnos nagyon mellőzött film, pedig megérdemelné, hogy ott legyen a legjobbak között. Film egy beteg emberről, aki ráadásul tanár is, így gyerekek között éli a mindennapjait... Ryan Gosling egyik korai darabja, amiért Oscar jelölésig jutott!

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Igazán erős dráma egy esendő férfiről. Ryan Gosling (itt is ) nagyon nagyot alakít, a drámák kedvelőinek érdemes adni ennek a filmnek egy esélyt, szerintem nem bánja meg senki.

D. Wolfe   2016. 04. 16.

Nagyon erős dráma, nagyszerű színészekkel, bár személyes véleményem szerint a kislány még - az egyébként nagyon jól teljesítő - Ryan Goslingot is lejátszotta. Negatívumként csak a néha indokolatlanul lelassuló cselekményt tudnám felhozni, de nem sze... több»

Zsuzsy   2017. 10. 30.

Elvont film. Amiatt értékelném átlagos, közepes kategóriába, mert annak ellenére hogy nem egy átlagos hangulatú, megszokott dráma, sok része untatott és lassú volt a cselekménye. Ennek ellenére viszont elgondolkodtató, érdekes volt.

Vviktor   2016. 09. 19.

Szerintem ez egy nagyon jól összerakott , érdekes film érdekes történettel. Jól alakítanak benne a színészek, Ryan Goslingnek fekszik ez a szerep, meggyőzően alakítja a karaktert.

Ryan Gosling

Rachel McAdams meglátogatta Ryan Goslingot a forgatáson, épp amikor a bárban játszódó jelenetet készítették, még a statiszták közé is beugrott, ám a végső verzión nem látszódik.

Az egész filmet kézi kamerával vették fel, kivéve egyetlen jelenetet, amikor Dan Dunne lakásában forgattak, de ő nincsen otthon és minden statikus.

Dan Dunne az eredeti forgatókönyv szerint a harmincas évei közepén járt volna, ám a filmkészítők igazodtak Ryan Gosling életkorához, aki 25 éves volt a forgatás idején.

A mindössze filmet 23 nap alatt forgatták le.

Abban a jelentben, amikor Ryan Gosling felkap egy cicát, mielőtt bemenne Frank házába, egy kóbor macska sétált be a forgatásra, és Gosling felkapta a kis állatot. Mivel Dan macskája nem sokkal ez előtt a jelent előtt pusztult el, a filmkészítők úgy gondolták, hogy benne hagyják a filmben.