Akkor éjjel

La nuit du 12

A film 16 930 855 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 8 618 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a 2022-es cannes-i filmfesztivál premier előtti válogatásában mutatták be.Szerző: csd

Dominik Moll úgy döntött, hogy a film cselekményét Grenoble-ba és a Maurienne-völgybe helyezi. „A hegyeket akartam érezni. Saint-Jean-de-Maurienne meglehetősen iparosodott város, van egy alumíniumgyár, a Trimet, amely 700 embert foglalkoztat” – nyilatkozta a rendező.Szerző: csd

Noha Pauline Guéna könyve jól dokumentált, Dominik Moll saját elmondása szerint azonban „saját szemével” akart látni egy nyomozócsoportot munka közben.Szerző: csd

Dominik Moll egy nyomozást választott ki, mégpedig egy fiatal nő meggyilkolását, akit hazafelé menet felgyújtottak. A rendező elmondása szerint ez a történet érintette meg a legjobban őt.Szerző: csd

A filmet Pauline Guéna című könyvéből készült, amely először 2021-ben jelent meg a Gallimard kiadónál. Pontosabban a film cselekménye ennek a több mint ötszáz oldalas könyvnek mintegy harminc oldalára épül. Szerző: csd

A filmet 34 nap alatt forgatták le.Szerző: csd

A filmet tíz kategóriában jelölték Cesar-díjra. Ezek közül elnyerte a legjobb filmnek, a legjobb rendezésnek, a legjobb adaptált forgatókönyvnek, a legjobb hangmérnöki munkának és a legjobb férfi mellékszereplőnek (Bouli Lanners) járó elismerést. A film főszerepében látható Bastien Bouillon pedig a legígéretesebb színésznek járó szobrot vehette át.Szerző: csd