Elah völgyében (2007)

In the Valley of Elah

tibi   2020. 11. 01.

Nagyon vontatott, unalmas .

ZeroHero   2015. 05. 14.

Nagyon eros tarsadalomkritika a film. Bemutatja hogy a haboru rossz. S nem csak azert rossz, amiert altalaban gondoljuk, hanem azert, mert tonkreteszi a benne resztvevo embereket egy eletre. Valoszinuleg elfelejteni es eltemetni el lehet a haboru borzalmait, de feldolgozni soha. ennek a gondolatnak a tokeletes megfogalmazasa a film.

indingo   2019. 01. 21.

Lehet, hogy kissé vontatottnak tűnik, de kellenek azok az események amelyek elvezetnek a végkifejlethez. A film igaz történetet dolgoz fel, így még inkább megdöbbenünk, hogy a katonákat milyen embertelené, lélektelenné teszi a háború borzalma és hogyan fordítja ki önmagából még a bajtársakat is.

batukán   2015. 12. 28.

Ez a film jól bemutatja azt, hogy a háború okozta lelki sérüléseket kezelgetni lehet, de gyógyítani nem. Tommy Lee Jones egyik legjobb alakításának tartom.

Dracule   2015. 08. 21.

Ez végre ott volt a szeren erősen. Erre azt lehet mondani, hogy olyan jó szórakozást nyújtott amilyet elvárhatsz ha leülsz egy filmet megnézni. Nekem nagyon bejött szóval nézős típus.

Szarka Eszter   2020. 07. 10.

Nagyszerű film,erőteljes mondanivalóval. Végig izgalmas volt ,nagyon beleélős ...

A Warner Independent Pictures stúdió 25. forgalmazott filmje.

Eredetileg úgy volt, hogy Clint Eastwood kapja a főszerepet, aki szintén Paul Haggis forgatókönyve alapján rendezte a Millió dolláros bébi című filmet. Annak ellenére, hogy nagyon tetszett neki a forgatókönyv, inkább barátját, Tommy Lee Jonest javasolta a szerepre.

Paul Haggis állítása szerint Clint Eastwood sokat segített, hogy a film zöld utat kapjon.

Paul Haggis Sanders szerepét kimondottan Charlize Theronnal a fejében írta meg.

Számos színész, mint például Wes Chatham, Jake McLaughlin és Sean Huze valójában szolgáltak az iraki háborúban.

A film igaz történet alapján készült, noha a cselekményszál kitalált, a neveket és a helyeket megváltoztatták, de a történet nagyon hasonlít a Richard Davis-esetere, akit 2003ban gyilkoltak meg, miután hazatért az iraki háborúból.

(ZeroHero)