Akkor éjjel

Akkor éjjel

La nuit du 12
MrBlond

Azt mondják, hogy minden nyomozót jobban foglalkoztat egy bizonyos ügy, mint a többi, még akkor is, ha nem érti annak valós okait. Bastien Bouillon (Yohan) és Bouli Lanners (Marceau), a jó zsaru-rossz zsaru duó egy szörnyű gyilkosságot próbál felgöngyölíteni.
Kizárólag egy ügyre koncentrálnak, egy… Több

Rendező: Dominik Moll
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2023.06.01. | Telekom TVGO (2023.09.01.) | Cinego (2023.09.14.) | HBO Max (2023.12.22.)
Forgalmazó: ADS Service

2024.01.22 bajkaizoltan

Nem nekem való film, húsz percig bírtam nézni.

2023.07.25 Jocpappa

Jó sztori, remek karakterek, érdekes párbeszédek, emberi és életszerű jelenetek. Csak nagyon elnyújtva, túlságosan lassan tálalva. Tetszett, és ajánlom azoknak, akik szeretik a lassan kibontakozó, beszélgetős filmeket. Lehet róla egy csomót beszélgetni utána, az ilyet szeretem.

2023.09.27 Fikatours_blogger

Leköti a nézőt, de...

Eleve nem értem, mi inspirálta a szerzőt egy megoldatlan bűntény megírására. A nemek közötti viszony ráhúzását erőltetettnek éreztem, mondanivalónak pedig kevésnek. Egyedüli érték, amit találtam benne, a rendőrnyomozók munkájának realisztikus ábrázolása.

2023.11.29 József-Lendvai

Néhol egy kicsit vontatott, és van benne némi indokolatlan férfigyűlölet is. De összességében érdekes megközelítés, nem rossz.

2023.06.01 joonimrod

Egy kiváló depressziós pszichodráma, ami talán a Zodiákushoz hasonlítható. Ezzel talán túl sokat is mondtam róla. Mindenképp látni kell!

A film 16 930 855 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 8 618 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a 2022-es cannes-i filmfesztivál premier előtti válogatásában mutatták be.Szerző: csd

Dominik Moll úgy döntött, hogy a film cselekményét Grenoble-ba és a Maurienne-völgybe helyezi. „A hegyeket akartam érezni. Saint-Jean-de-Maurienne meglehetősen iparosodott város, van egy alumíniumgyár, a Trimet, amely 700 embert foglalkoztat” – nyilatkozta a rendező.Szerző: csd

Noha Pauline Guéna könyve jól dokumentált, Dominik Moll saját elmondása szerint azonban „saját szemével” akart látni egy nyomozócsoportot munka közben.Szerző: csd

Dominik Moll egy nyomozást választott ki, mégpedig egy fiatal nő meggyilkolását, akit hazafelé menet felgyújtottak. A rendező elmondása szerint ez a történet érintette meg a legjobban őt.Szerző: csd