A zongoratanárnő

La pianiste

A The New York Times szerint Isabelle Huppert legjobb filmes alakítása.Szerző: Archívum

írónő eleinte nem tartotta jó ötletnek, hogy megfilmesítik önéletrajzi ihletésű regényét, ám végül beleegyezett.Szerző: Archívum

2001-ben a Cannes-i Filmfesztiválon elnyerte a zsűri nagydíját, továbbá díjat nyert a legjobb férfi alakítás és legjobb női alakítás kategóriákban is.Szerző: Archívum

A film szerepel Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Archívum

Michael Haneke egy személyben rendezője és forgatókönyvírója a filmnek.Szerző: Archívum

Isabelle Huppert-t kétségek gyötörték, elvállalja-e a felkínált szerepet. Erről így vallott: „A zongoratanárnő papíron annyira hajmeresztőnek tűnt, hogy órákig morfondíroztam, el kellene-e vállalnom, vagy sem?”Szerző: Archívum

A film a kritikusoknál pozitív fogadtatásra talált, különösen Isabelle Huppert alakítását dicsérték.Szerző: Archívum

A film alapjául A zongoratanárnő önéletrajzi ihletésű regénye (1983)szolgált.Szerző: Archívum

Eredetileg Jeanne Moreau-nak szánták a főszerepet, de ő nem vallalta.Szerző: mrarizona

A filmben tényleg Isabelle Huppert zongorázik.Szerző: mrarizona