A zongoratanárnő (2001)

La pianiste

Berto49   2019. 07. 31.

Három mentálisan súlyosan sérült ember

A film készítésének idejében Elfriede Jelinek még nem kapta meg a Nobel-díjat, erre három évvel később került sor (az átadáson személyesen nem jelent meg, videoüzenetet küldött), de honfitársa, Michael Haneke „kiszúrta” magának a regényt, mert nagyon... teljes kritika»

indingo   2018. 04. 19.

Többet vártam tőle. Azt hittem lesz benne valamilyen románt, de nem. A tanár szexuális beállítottsága elég érdekes volt. Maga sem tudta, hogy mit akar.

dailyfilmsan   2018. 05. 11.

Számomra ez a film egy undort keltő és rossz alkotás. Nem tudom a készítők mit akartak elérni vagy hogy hogyan akarták elérni a nézőket a filmen keresztül, de ezt nem ajánlom senkinek. Csak időpocsékolás. Minden perce idegesítő szinte és csak gratulá... több»

sipiarpi   2016. 09. 05.

Ezt sem nekem készítették. Ez a frusztráltság, ez a feszültség már fárasztó volt. Más filmjét nem láttam még Hankénak, és lehet, hogy ez így is marad.

A The New York Times szerint Isabelle Huppert legjobb filmes alakítása.

(Mavil)

írónő eleinte nem tartotta jó ötletnek, hogy megfilmesítik önéletrajzi ihletésű regényét, ám végül beleegyezett.

(Mavil)

2001-ben a Cannes-i Filmfesztiválon elnyerte a zsűri nagydíját, továbbá díjat nyert a legjobb férfi alakítás és legjobb női alakítás kategóriákban is.

(Mavil)

A film szerepel Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

(Mavil)

Michael Haneke egy személyben rendezője és forgatókönyvírója a filmnek.