
Vélemények (8)
Természetesen nem lehet szeretni ezt a filmet, nem is ezért készült. Több mint húsz évvel a megjelenése után újra megnéztem, és sokkal jobban tetszett, mint korábban. Huszonéves fejjel azt gondoltam, hogy a rendező szándékosan sokkolni akarja a nézőt... Több
A film készítésének idejében Elfriede Jelinek még nem kapta meg a Nobel-díjat, erre három évvel később került sor (az átadáson személyesen nem jelent meg, videoüzenetet küldött), de honfitársa, Michael Haneke „kiszúrta” magának a regényt, mert nagyon... Teljes kritika
Többet vártam tőle. Azt hittem lesz benne valamilyen románt, de nem. A tanár szexuális beállítottsága elég érdekes volt. Maga sem tudta, hogy mit akar.
Számomra ez a film egy undort keltő és rossz alkotás. Nem tudom a készítők mit akartak elérni vagy hogy hogyan akarták elérni a nézőket a filmen keresztül, de ezt nem ajánlom senkinek. Csak időpocsékolás. Minden perce idegesítő szinte és csak gratulá... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Láttam már sok elképesztő filmet, de valahogy mindegyikben találtam valami hajszálvékony fogózkodót a mentségre. Hát ebben nem! Számomra ez egy nagyon beteg film volt, csak azért nem hagytam abba, mert reménykedtem valami apró pozitívumban. A pengés ... Több
Érdekes film volt, a tanárnő szexuális beállítottsága beteges, mondom ezt úgy, hogy sok mindent láttam már az életben. Az anya-lánya viszony is, főleg az anyja irányából volt igazán beteges, de hát sajnos sok ilyen van az életben is.
Mindenképpen említésre méltó film ez, mesterműnek nem mondanám kifejezetten, viszont nagyon jól volt ábrázolva a tanárnő. Meghökkentő betekintést nyerhettünk egy fura és deformált nő agyába, akinek konkrétan csak egy rohadt retkes pszichológusra lett volna szüksége, ezáltal én csak sajnálni tudtam.