A megvetés

Le mépris

A film összbevétele 40 575 dollár volt (imdb.com).

A Moravia regényben szereplő Rheingoldot (egyértelmű utalás a "Nibelung-ének"-ből készült némafilmekre) a filmben maga a rendező, Fritz Lang játszotta.Szerző: Berto49

1959 és 1967 között Jean-Luc Godard 15 filmet készített, ami szinte példátlanul sok. Ez a film volt a hatodik. Szerző: rbernadett

Ez volt az első és egyetlen alkalom, amikor Jean-Luc Godard amerikai támogatókkal dolgozott. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Az észrevehető színpaletta, amit a filmben használnak a piros, fehér és a kék, a francia és az amerikai zászlót szimbolizálják. Szerző: rbernadett

Jean-Luc Godard eredetileg Kim Novakot és Frank Sinatrat szerette volna a főszerepekre, de mind a ketten visszautasították a szerepet. A producer, Carlo Ponti a feleségét, Sophia Lorent és Marcello Mastroiannit ajánlotta, viszont ez az ötlet meg a rendezőnek nem tetszett. Szerző: rbernadett

Fritz Lang 73 éves volt a film forgatásának idején. Az oka annak, hogy nem rendezett már egy ideje az volt, hogy gyakorlatilag vak volt már életének ebben a szakaszában. Szerző: rbernadett

A producer, Joseph E. Levine ragaszkodott Brigitte Bardot meztelen jelenetéhez, mert tudta, hogy csak így tudja eladni a filmet.Szerző: rbernadett

A vita, ami Michel Piccoli és felesége, Brigitte Bardot között zajlik, 34 percig tart. Szerző: rbernadett